Elisabeth Moss w filmie o kulisach realizacji "Ojca chrzestnego"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Elisabeth+Moss+w+filmie+o+kulisach+realizacji+%22Ojca+chrzestnego%22-141253
Elisabeth Moss w filmie o kulisach realizacji "Ojca chrzestnego"
źródło: Getty Images
autor: Amy Sussman
Elisabeth Moss ("Opowieść podręcznej", "Niewidzialny człowiek") zagra u boku Oscara Isaaca i Jake'a Gyllenhaala w niezatytułowanym na razie filmie o kulisach realizacji "Ojca chrzestnego".

Osią fabuły będzie konflikt między reżyserem Francisem Fordem Coppolą (Isaac) a szefem studia Paramount, Robertem Evansem (Gyllenhaal).  Filmowcy  nie mogli się porozumieć zwłaszcza w sprawie angażu Marlona Brando, który wówczas wydawał się przebrzmiałą gwiazdą, oraz Ala Pacino, który w 1971 roku był zaledwie początkującym aktorem.

Moss przypadła rola żony Coppoli, Eleanor. Za kamerą stanie twórca "Rain Mana" i "Uśpionych" Barry Levinson. Scenariusz, który swego czasu znalazł się na prestiżowej Czarnej Liście, napisał Andrew Farotte.

"Ojciec chrzestny" to rozgrywająca się po II wojnie światowej historia wpływowej mafijnej rodziny Corleone. Głównymi bohaterami filmu są patriarcha rodu don Vito (Marlon Brando) oraz jego najmłodszy syn Michael (Al Pacino), który na skutek splotu tragicznych okoliczności będzie musiał przejąć po ojcu kryminalną schedę. Utwór Coppoli trafił do kin w 1972 roku, zarabiając na całym świecie blisko ćwierć miliarda dolarów. Widowisko zdobyło trzy Oscary (w tym dla najlepszego filmu), a także doczekało się dwóch kontynuacji. "Ojciec chrzestny II" uważany jest przez wielu kinomanów za najlepszy sequel w dziejach kina.

Zobaczcie odcinek "7 wspaniałych", w którym wybieramy nasze ukochane sceny z trylogii "Ojciec chrzestny".

Udostępnij: