"Blue Moon" - Linklater kompletuje gwiazdorską obsadę w swoim nowym filmie

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ethan+Hawke%2C+Andrew+Scott+i+Margaret+Qualley+w+%22Blue+Moon%22+Richarda+Linklatera-156152
"Blue Moon" - Linklater kompletuje gwiazdorską obsadę w swoim nowym filmie
źródło: Getty Images
autor: Nicola Gell
Sony Pictures Classics nabył prawa do dystrybucji nowego projektu Richarda Linklatera. Reżyser "Boyhood" oraz "Hit Mana" rozpocznie produkcję kręconego w Dublinie "Blue Moon" jeszcze tego lata.

Z Robertem Kaplowem i Ethanem rozwijaliśmy tę historię przez ponad dekadę. Jesteśmy niezwykle podekscytowani i wdzięczni, że w końcu nadszedł czas, by wprowadzić go w życie - powiedział w wywiadzie Linklater. "Blue Moon", napisany przez Kaplowa, przedstawia ostatnie dni Lorenza Harta, części zespołu Rodgers&Hart. Akcja filmu w większości toczyć się będzie 31 marca 1943 roku, w dniu premiery legendarnego musicalu "Oklahoma!" przeniesionego później na ekran przez Freda Zinnemanna.

"Blue Moon" - kto zagra w filmie?

 
GettyImages-2150298327.jpg Getty Images © Mario WurzburgerW główną rolę wcielić ma się Ethan Hawke. To już dziewiąty kręcony wspólnie z Linklaterem projekt. Jak donosi portal Deadline, na ekranie towarzyszyć mu będą także Margaret Qualley ("Pewnego razu... w Hollywood"), Bobby Cannavale ("Zakazane Imperium") oraz Andrew Scott ("Dobrzy nieznajomi"). 

Linklater nigdy wcześniej nie zebrał aż tak gwiazdorskiej obsady - dotychczas, z małymi wyjątkami, słynął raczej jako reżyser promujący nowe, nierozpoznane szeroko talenty (Ethan Hawke, Matthew McConaughey, czy ostatnio Glen Powell). Fani twórcy mają więc na co czekać. Premiera? Prawdopodobnie w 2025 roku. 

"Hit Man" - zobaczcie zwiastun ostatniego filmu Richarda LinklateraPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones