FILMWEB OFFLINE: Spotkanie z producentami słynnych polskich filmów

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/FILMWEB+OFFLINE%3A+Spotkanie+z+producentami+s%C5%82ynnych+polskich+film%C3%B3w-130008
W ramach naszej dorocznej imprezy Filmweb Offline zapraszamy na panel dyskusyjny pt. "Uzdrowiciele polskiego kina. O kulisach pracy producentów filmowych".


Jego gośćmi, a zarazem tytułowymi bohaterami będą producenci filmów, które w ostatnich latach podbiły serca widzów i krytyków: Magdalena Kamińska ("Baby Bump" Kuby Czekaja, "Wilkołak" Adriana Panka), Agnieszka Kurzydło (m.in. "Fuga" Agnieszki Smoczyńskiej, "W imię" Małgorzaty Szumowskiej, "Czerwony pająk" Marcina Koszałki), Jan Kwieciński ("Atak paniki" Pawła Maślony) i Radosław Drabik ("Planeta singli" Mitji Okorna, "Juliusz" Aleksandra Pietrzaka).

Łączy ich wielka pasja do sztuki filmowej, gotowość do ryzyka artystycznego, ale też świadomość odpowiedzialności, która stoi przed nowoczesnym producentem kreatywnym zaangażowanym w proces twórczy. Różnią – wybory artystyczne, droga zawodowa oraz recepty na sukces producencki.   To z ich pomocą polskie kino po latach stagnacji odzyskało wigor i apetyt na sukces.

W rozmowie z dziennikarzem Filmwebu Łukaszem Muszyńskim wytłumaczą, na czym polega praca producenta i dlaczego odgrywa ona kluczową rolę w procesie powstawania filmu. Liczymy na ciekawe spostrzeżenia, barwne anegdoty z planów zdjęciowych oraz żywą dyskusję z udziałem publiczności.

Panel odbędzie się 29 września (sobota) w stołecznej Kinotece. Startujemy o godzinie 16:00. Wstęp na spotkanie tylko dla uczestników Filmweb Offline.

Do zobaczenia!