"Kler" Wojtka Smarzowskiego na FILMWEB OFFLINE

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/%22Kler%22+Wojtka+Smarzowskiego+na+FILMWEB+OFFLINE-129733
W dniach 28 i 29 września w Warszawie odbędzie się Filmweb Offline, czyli spotkanie w realu użytkowników naszego portalu. Aby wziąć udział w imprezie, należy zarejestrować się TUTAJ. Dziś ujawniamy trzeci film, który pokażemy przedpremierowo w trakcie zlotu. Będzie to najnowszy film Wojtka Smarzowskiego, "Kler".


Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce... Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.


Jak co roku Filmweb Offline gwarantuje Wam wyśmienite filmy oraz niepowtarzalną okazję, by poznać ludzi, z którymi łączy Was miłość do kina. Wszystkie tegoroczne seanse będą miały miejsce w warszawskiej Kinotece. Będziecie mieli wyjątkową okazję, by obejrzeć przedpremierowo wybrane specjalnie dla Was filmy. Pierwszy seans odbędzie się w piątek wieczorem, 28 września, dwa kolejne - w sobotę w godzinach popołudniowych i wieczornych. Po filmach, również w sobotę 29 września, tradycyjnie zapraszamy na zimne piwo i zabawę do białego rana. 

Przypomnijmy, że pierwszym ogłoszonym przez nas filmem tegorocznego Filmweb Offline był "ClimaxGaspara Noé, a drugim - "Dom, który zbudował Jack" Larsa von Triera.

Tradycyjnie w trakcie naszej imprezy zostaną ogłoszeni laureaci Nagród Filmwebu. Aby zagłosować na swoich faworytów, wystarczy kliknąć TUTAJ.


Podczas Filmweb Offline poznamy również laureatów tegorocznego konkursu krytycznofilmowego "Powiększenie"