FOTO: Mel Gibson jako Wolverine

Twitter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Mel+Gibson+jako+Wolverine-104762
Czy wiecie, że Hugh Jackman nie był ani pierwszym, ani drugim, ani nawet trzecim kandydatem do roli Wolverine'a w "X-Men"? Dziś nikt nie potrafi sobie wyobrazić nikogo innego w tej najbardziej rozpoznawalnej postaci filmowego uniwersum X-Men. A jednak pierwszym kandydatem do tej roli był zmarły niedawno Bob Hoskins. Swoją szansę mieli też Russell Crowe i Dougray Scott (któremu w występie przeszkodziły dokrętki do "Mission: Impossible 2").

W 1997 roku propozycję zagrania Wolverine'a otrzymał zaś Mel Gibson. Aktor ostatecznie odrzucił ją, ale po tej wersji pozostał szkic koncepcyjny autorstwa Milesa Tevesa. Macie więc okazję zobaczyć, jak wyglądałby Logan o twarzy Gibsona:


(kliknij, aby powiększyć)

Gibson był pod koniec lat 90. u szczytu swojej popularności. Za rolę otrzymywał po 20 milionów dolarów i więcej. Wciąż jeszcze kąpał się w blasku sukcesu reżyserskiego, jakim był "Braveheart". Nic więc dziwnego, że nieufnie podchodził do dopiero rodzącej się serii "X-Men". Zamiast ekranizacji komiksu, Gibson wybrał "Zabójczą broń 4" i "Godzinę zemsty".
Udostępnij: