FOTO: Nicole Kidman i Meryl Streep na "Balu" Ryana Murphy'ego

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/FOTO%3A+Nicole+Kidman+i+Meryl+Streep+na+%22Balu%22+Ryana+Murphy%27ego-139689
FOTO: Nicole Kidman i Meryl Streep na "Balu" Ryana Murphy'ego
Netflix udostępnił pierwsze zdjęcia z nowego filmu Ryana Murphy'ego. W filmie "Bal" - radosnej adaptacji znanego brodwayowskiego musicalu - wystąpią m.in. Meryl Streep, Jamesem Cordenem, Nicole Kidman, Keeganem-Michaelem Key'em, Andrew Rannellsem, Arianą DeBose, Kerry Washington i Jo Ellen Pellman. Premiera już 11 grudnia tylko na Netflix! 


Gwiazdy nowojorskiej sceny Dee Dee Allen (w tej roli trzykrotna laureatka Oscara Meryl Streep) i Barry Glickman (zdobywca nagrody Tony James Corden) przeżywają kryzys swojej sławy: ich nowe i bardzo drogie show na Broadway'u okazało się klapą, która może zaważyć na ich karierze. W międzyczasie w małym miasteczku w stanie Indiana, młoda licealistka Emma Nolan (Jo Ellen Pellman) doznaje zupełnie innego zawodu: mimo wsparcia ze strony dyrektora liceum (Keegan-Michael Key), przewodnicząca rady szkoły (Kerry Washington) nie wyraża zgody, by Emma zabrała swoją dziewczynę Alyssę (Ariana DeBose) na szkolny bal. Dee Dee i Barry, widząc w trudnej sytuacji dziewczyny szansę na odbudowanie swojego wizerunku, ruszają jej z pomocą, zabierając ze sobą Angie (zdobywczyni Oscara Nicole Kidman) i Trenta (Andrew Rannells) - kolejną parę cynicznych aktorów szukających trampoliny do sławy. W miarę rozwoju wydarzeń sprawy nieoczekiwanie zmieniają obrót i kierująca się początkowo wyłącznie egoistycznymi pobudkami czwórka łączy siły, by podarować Emmie noc, podczas której będzie mogła w końcu poczuć się sobą.

"Bal" to spektakularna i wzruszająca adaptacja nagradzanego i nominowanego do nagrody Tony broadwayowskiego musicalu autorstwa Chada Beguelina, Boba Martina i Matthewa Sklara.