Festiwal w Wenecji otwarty na współpracę z Cannes

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Festiwal+w+Wenecji+otwarty+na+wsp%C3%B3%C5%82prac%C4%99+z+Cannes-137413
Z rozmowie z włoską agencją informacyjną ANSA dyrektor festiwalu filmowego w Wenecji Alberto Barbera zapowiedział, że jest otwarty na współpracę z organizatorami festiwalu w Cannes.

GettyImages-1191941420.jpg Getty Images © Dominique Charriau


Zdaniem Włocha sojusz obu imprez byłby "znakiem solidarności w świecie kina, który nigdy wcześniej nie miał takich kłopotów". Przypomnijmy: canneński festiwal miał pierwotnie odbyć się w dniach 12-22 maja, ale z powodu koronawirusa został przesunięty.  Na razie nie została ujawniona nowa data tegorocznej edycji.

Co ciekawe, słowa Barbery są sprzeczne z tym, co powiedział w poniedziałek Roberto Cicutto, prezydent nadzorującej powstanie imprezy w Wenecji grupy Venice Biennale. Stwierdził on, iż nie ma żadnych planów współpracy z Cannes w celu zorganizowania wspólnego festiwalu.

Wenecja 2020 ma odbyć się w dniach 2-12 września. Barbera zdradził, jakby miałby wyglądać festiwal odbywający się w cieniu pandemii koronawirusa: prawdopodobnie będzie obowiązek noszenia masek i utrzymywania dystansu od innych ludzi. Bez wątpienia będziemy musieli ograniczyć liczbę osób wpuszczanych do kin, a nawet liczbę akredytacji. Dyrektor dodał również, że premiery dużych hollywoodzkich produkcji będą zapewne odbywać się na Lido bez udziału gwiazd.