Garfield, Fiennes, Blanchett, Mara powrócą do Brideshead

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Garfield%2C+Fiennes%2C+Blanchett%2C+Mara+powr%C3%B3c%C4%85+do+Brideshead-140134
Garfield, Fiennes, Blanchett, Mara powrócą do Brideshead
źródło: Getty Images
autor: Michael Tran
Ralph Fiennes ("Nie czas umierać"), Cate Blanchett ("Mrs. America"), Andrew Garfield ("Tajemnice Silver Lake"), Rooney Mara ("Maria Magdalena") i Joe Alwyn ("Faworyta") zagrają główne rol w miniserialu "Brideshead Revisited". Za kamerą stanie Luca Guadagnino ("Tacy właśnie jesteśmy").

Serial będzie bazować na słynnej powieści Evelyna Waugha wydawanej w Polsce pod tytułami "Powrót do Brideshead" i "Znów w Brideshead". Jej akcja rozgrywa się w latach 20. XX wieku. Charles Ryder przybywa na studia na Uniwersytet Oksfordzki. Poznaje tam ekstrawaganckiego lorda Sebastiana Flyte, który nie ukrywa swojej homoseksualności. Flyte zakochuje się w Ryderze i zabiera go do rodzinnej posiadłości Brideshead, gdzie młodzieniec poznaje katolicką rodzinę lorda. Ryder czuje do Sebastiana wyłącznie przyjaźń, ale za to obdarza uczuciem jego siostrę, lady Julię Flyte. Książka jest nostalgicznym wspomnieniem Anglii lat 20., studenckich przyjaźni i miłości, a głównie dworu w Brideshead, który z perspektywy wojny wydaje się bohaterowi ideałem. [źródło: Wikipedia]

Będzie to trzecia duża ekranizacja książki Waugha. W 1981 roku powstał miniserial, a w 2008 roku film. Nowa wersja powstaje jako wspólny projekt BBC i HBO.

W "Brideshead Revisited" Guadagnino Garfield wcieli się w Rydera, a Alwyn w Sebastiana. Fiennes i Blanchett będą rodzicami Flyte'a, a Mara jego siostrą.