Guadagnino: Nowy "Człowiek z blizną" będzie aktualny

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Guadagnino%3A+Nowy+%22Cz%C5%82owiek+z+blizn%C4%85%22+b%C4%99dzie+aktualny-138475
Guadagnino: Nowy "Człowiek z blizną" będzie aktualny
Luca Guadagnino, twórca takich filmów, jak m.in. "Tamte dni, tamte noce" czy "Suspiria", zdradził co nieco na temat przygotowywanego przez siebie remake'u "Człowieka z blizną". Reżyser obiecał między innymi, że film będzie bardzo na czasie.
 
Pierwszy "Człowiek z blizną", w reżyserii Howarda Hawksa, opowiadał o czasach prohibicji. 50 lat później Oliver Stone i Brian De Palma nakręcili swoją wersję, która bardzo różni się od filmu Hawksa. Oba filmy mogą stanąć obok siebie na półce jako dwa wspaniałe dzieła, powiedział Guadagnino. Mam nadzieję, że nasza wersja, zrealizowana po ponad 40 latach, będzie kolejnym wartościowym portretem postaci, która uosabia nasz kompulsywny apetyt i ambicję. Myślę, że moja wersja będzie bardzo aktualna.

Ludzie mówią, że kręcę same remake'i, ale prawda jest taka, że kino wciąż remake'uje się na nowo. Nie z lenistwa, nie dlatego, że to łatwy sposób na znalezienie historii. Chodzi o sprawdzenie, co dana fabuła może powiedzieć o naszych czasach, dodał twórca.

Prace nad nową wersją "Człowieka z blizną" trwają od wielu lat. W projekt byli zaangażowani wcześniej m.in. tacy reżyserzy jak Antoine Fuqua, David Yates i Pablo Larrain. Najnowszą wersję scenariusza napisali bracia Coen.

Pierwszy "Człowiek z blizną" pojawił się w 1932 roku. Tytułowy bohater był w nim włoskim emigrantem, który w świecie pogrążonym w chaosie globalnego kryzysu gospodarczego próbuje realizować swój amerykański sen. Czyni to w jedyny sposób, jaki wydaje mu się możliwy – przemocą i zbrodnią. Widzowie pamiętają jednak lepiej film z 1983 roku z Alem Pacino w roli ambitnego Kubańczyka, który przejmuje władzę nad półświatkiem Miami. Nowa wersja ma się rozgrywać w Los Angeles. 

"Człowiek z blizną" Briana De Palmy znalazł się niedawno na liście "Najlepszych filmowych krzyków" w programie "7 Wspaniałych". Zobaczcie ten odcinek:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones