Guillermo Del Toro dalej chętny na wyprawę "W górach szaleństwa"

The Playlist / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Guillermo+Del+Toro+dalej+ch%C4%99tny+na+wypraw%C4%99+%22W+g%C3%B3rach+szale%C5%84stwa%22-144735
Guillermo Del Toro dalej chętny na wyprawę "W górach szaleństwa"
źródło: Getty Images
autor: Frazer Harrison
Rozwijana od ponad dekady adaptacja książki "At the Mountains of Madness" H.P. Lovecrafta autorstwa Guillermo Del Toro może w końcu trafić do produkcji. Reżyser "Kształtu wody" zastanawia się nad nową koncepcją, którą rozwija z myślą o największych platformach streamingowych.

W czasie rozmowy w podcaście Kingcast, del Toro stwierdził, że z dzisiejszej perspektywy 15-letni scenariusz wymaga przepisania. Film był planowany jako blockbuster dla jednego z największych hollywoodzkich studiów, budżetem sięgającym nawet 150 milionów dolarów. Obecnie, po odpowiednich modyfikacjach, projekt można by ukończyć za mniejsze pieniądze.

"At the Mountains of Madness" – jak miałby wyglądać film?Mógłbym spróbować znacznie bardziej ezoterycznej, dziwniejszej i mniejszej wersji – stwierdził reżyser. - Chciałbym wrócić do niektórych scen, które zostały wcześniej pominięte. Dziś nie miałbym ochoty używać niektórych dużych scenografii, które kiedyś zaprojektowałem. Mam ochotę spróbować dziwniejszego kierunku.

Wiem, że zakończenie, które mamy, jest jednym z najbardziej intrygujących, dziwnych i niepokojących zakończeń
– relacjonował del Toro. - W oryginalnym scenariuszu są cztery horrorowe fragmenty, które uwielbiam. Regularnie, co sześć miesięcy dostaję telefon od producenta z pytaniem czy to kolejny film, który zrobię. Na razie odpowiadałem, że muszę poświęcić czas na przepisanie scenariusza.

GettyImages-1346102737.jpg Getty Images © Michael Tullberg


Pierwszym wyborem reżysera przy obsadzaniu głównej roli był przed laty Tom Cruise. Ze względu na upływ czasu, jeśli "At the Mountains of Madness" doczeka się realizacji, przed kamerą stanie zapewne inny aktor. Zmniejszony budżet połączony z nazwiskiem del Toro firmującym film być może sprawi, że platforma pokroju Netfliksa podejmie się produkcji. Na razie wszystko, co powiedział reżyser pozostaje w sferze marzeń, tak samo jak pomysły na trzecią część "Hellboya", którymi dzielił się przy okazji premiery rebootu w 2019 roku.

"At the Mountains of Madness" – o czym opowiada książka?"At the Mountains of Madness", wydane w roku 1936, opowiada o wyprawie na Antarktydę, którą kilka lat wcześniej odbył dr William Dyer, geolog z Uniwersytetu Miskatonic. Narrator opisuje serię nieznanych wcześniej wydarzeń w nadziei na odstraszenie kolejnej grupy odkrywców, którzy chcą wrócić na kontynent.

Światowa premiera nowego filmu reżysera, "Zaułka koszmarów", opartego na książce Williama Lindsaya Greshama, jest zaplanowana na połowę grudnia.

Zwiastun filmu "Zaułek koszmarów"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones