Gwiazda "Keanu" obok Murphy'ego i Snipesa

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gwiazda+%22Keanu%22+obok+Murphy%27ego+i+Snipesa-128840
Komik i aktor Keegan-Michael Key ("Keanu") zagra u boku Eddiego Murphy'ego w filmie biograficznym "Dolemite Is My Name!".


Film opowie o aktorze i komiku Rudym Rayu Moorze (Murphy), legendzie kina blaxploitation, człowieku nazywanym również ojcem chrzestnym rapu. Moore zaczynał jako stand-uper. Usłyszawszy historię o alfonsie imieniem Dolemite, postanowił wykorzystać tę miejską legendę do stworzenia postaci alfonsa będącego mistrzem kung-fu. Wcielał się w niego w serii filmów, które są klasyką kina blaxploitation (pierwszy z nich to "Dolemite" z 1975 roku). 

Key zagra Jerry'ego Jonesa, dramatopisarza, który po długich namowach ze strony Moore'a napisał scenariusz wspomnianego filmu. Wesley Snipes z kolei wcieli się w D'Urville'a Martina, aroganckiego aktora i alkoholika, który wyreżyserował "Dolemite". W obsadzie są również Mike EppsCraig RobinsonTituss Burgess i Da'Vine Joy Randolph.

Scenariusz napisali specjaliści od życiorysów, Scott Alexander i Larry Karaszewski ("Wielkie oczy", "Człowiek z księżyca", "American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona"), a za kamerą stanie Craig Brewer ("Pod prąd", "Imperium"). Projekt powstaje dla Netfliksa.