Gwiazda "Ozark" i niedoszła Madonna gwiazdą nowego "Wilkołaka"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gwiazda+%22Ozark%22+i+przysz%C5%82a+Madonna%2C+czyli+Julia+Garner%2C+gwiazd%C4%85+%22Wilko%C5%82aka%22-153524
Gwiazda "Ozark" i niedoszła Madonna gwiazdą nowego "Wilkołaka"
źródło: Getty Images
autor: Matthias Nareyek
Laureatka Emmy i Złotego Globu i niedoszła odtwórczyni roli Madonny w anulowanej biografii Julia Garner ("Ozark") została gwiazdą nowego "Wilkołaka". Aktorka, wraz z Christopherem Abbotem, zagra główną rolę w odświeżonej wersji klasycznego horroru. 

Co wiemy o nowym "Wilkołaku"?Wytwórnia Universal Pictures nie ustaje w próbach rewitalizacji swoich klasycznych ekranowych potworów. Projekt "Dark Universe" upadł po porażce "Mumii" z Tomem Cruise'em, ale już nakręcony dla studia Blumhouse przez Leigh Whannella "Niewidzialny człowiek" z Elisabeth Moss okazał się sukcesem. 

Po sukcesie "Niewidzialnego człowieka", studia Universal i Blumhouse postanowiły kuć żelazo, póki gorące. W 2020 roku ogłoszono, że Leigh Whannell ma wyreżyserować nowy film o Wilkołaku, a gwiazdą produkcji będzie Ryan Gosling. Reżyser musiał jednak porzucić projekt ze względu na napięty grafik. Zastąpił go Derek Cianfrance, który pracował już z Goslingiem przy "Blue Valentine" i "Drugim obliczu". Pandemia i hollywoodzkie strajki namieszały jednak w harmonogramach. Skończyło się na tym, że to właśnie Whannell wrócił do projektu.

"Wilkołak" - klasyczny monster movieOryginalny "Wilkołak" miał premierę w 1941 roku. Opowiadał on historię Larry'ego Talbota (Lon Chaney Jr.), który po długiej nieobecności powraca do walijskiego zamku swojego ojca, gdzie poznaje piękną kobietę. Odwiedzając wraz z nią cygańskie wesołe miasteczko, Talbot słyszy przerażającą wróżbę, która zwiastuje grożące mu niebezpieczeństwo. Złowroga przepowiednia zaczyna się spełniać, gdy zaatakowany przez wilka mężczyzna  przeobraża się w krwiożerczą bestię.

W 2010 Joe Johnston nakręcił nową wersję filmu. Gwiazdami tego "Wilkołaka" byli Benicio del Toro, Emily Blunt i Anthony Hopkins.


Leigh Wannell - kto to?Leigh Whannell to australijski scenarzysta i reżyser. Karierę w przemyśle filmowym zaczynał jako aktor, grając szereg ról epizodycznych. Przełomem była jednak jego współpraca z reżyserem Jamesem Wanem. Whannell pracował przy scenariuszach takich jego filmów jak m.in. "Piła", "Martwa cisza" i "Naznaczony". Za kamerą zadebiutował przy horrorze "Naznaczony: rozdział 3". Nakręcił też "Ulepszenie" oraz "Niewidzialnego człowieka".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones