Gwiazdy wprowadzą się do "Domu zbrodni" Agaty Christie

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gwiazdy+wprowadz%C4%85+si%C4%99+do+%22Domu+zbrodni%22+Agaty+Christie-119425
Wszystko wskazuje na to, że w końcu uda się nakręcić "Crooked House". Ogłoszono bowiem obsadę projektu. W filmie pojawią się takie gwiazdy jak: Christina Hendricks, Gillian Anderson, Max Irons, Glenn Close i Terence Stamp.


Obraz będzie ekranizacją powieści detektywistycznej Agaty Christie wydanej w Polsce pod tytułem "Dom zbrodni". Historię Domu zbrodni opowiada młody mężczyzna Charles Hayward. Jest on narzeczonym Sophii - głównej dziedziczki po zmarłym Arystydesie, a jednocześnie synem nadkomisarza prowadzącego śledztwo. W tzw. Krzywym Dworku niespodziewanie umiera sędziwy, ale pełen życia, senior rodu Leonidesów, stary Arystydes. Policja odkrywa, że nie odszedł on w sposób naturalny, ale został otruty. Ktoś podmienił krople do oczu zawierające śmiertelnie trującą eserynę z flakonikiem insuliny, którą codziennie aplikował sobie Arystydes. Charles Hayward, który ze względu na związek z Sonią wprowadza się już do Krzywego Dworku, ma jednak okazję dobrze zapoznać się z Brendą. Jego zdaniem kobieta nie mogła mieć nic wspólnego ze śmiercią pana Leonidesa. Nikt nie jest skłonny zgodzić się z jego opinią, aż do chwili kiedy już po aresztowaniu Brendy i Lawrence'a dochodzi do kolejnych dwóch zamachów na dwunastoletnią wnuczkę Artystydesa, Josephine, dziecko bystre i wścibskie, zdające się wiedzieć zbyt wiele. [źródło: Wikipedia]

Obraz wyreżyseruje Gilles Paquet-Brenner.

Pięć lat temu za kamerą stał Neil LaBute. Wtedy też obsada była już ustalona. Znajdowali się w niej Gemma Arterton, Matthew Goode, Julie Andrews i Gabriel Byrne.