Horror z Christianem Bale'em kupiony za rekordową kwotę

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Horror+z+Christianem+Bale%27em+kupiony+za+rekordow%C4%85+kwot%C4%99-141581
Horror z Christianem Bale'em kupiony za rekordową kwotę
źródło: Getty Images
autor: Jason Merritt
Netflix ustanowił właśnie nowy rekord Europejskich Targów Filmowych. Streamingowa platforma zapłaciła aż 55 milionów dolarów za prawa do horroru "The Pale Blue Eye" z Christianem Bale'em w roli głównej.

To inspirowana faktami, ale i pełna popkulturowej fantazji opowieść o serii brutalnych morderstw, które miały miejsce w 1830 roku w Akademii Wojskowej w West Point. Bale zagra weterana-detektywa, który prowadzi śledztwo z pomocą młodego kadeta - ów młodzik stanie się w przyszłości wielkim pisarzem, Edgarem Allanem Poe.  

Zdjęcia mają rozpocząć się jesienią. Za kamerą stanie Scott Cooper, z którym Bale nakręcił wcześniej "Zrodzonego w ogniu" oraz "Hostiles".

Laureat Oscara za rolę w "Fighterze" pracuje aktualnie przy dwóch projektach: ekranizacji komiksu "Thor: Love and Thunder" i niezatytułowanym na razie filmie Davida O. Russella.

"The Pale Blue Eye" to trzeci duży zakup Netfliksa w trakcie tegorocznych Europejskich Targów Filmowych. Wcześniej serwis nabył prawa do "Operation Mincemeat" i "The Ice Road".