Joanna Kulig gwiazdą 7-odcinkowego dreszczowca "Pajęczyna"

Informacja nadesłana autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Joanna+Kulig+gwiazd%C4%85+7-odcinkowego+dreszczowca+%22Paj%C4%99czyna%22-142710
Joanna Kulig gwiazdą 7-odcinkowego dreszczowca "Pajęczyna"
Joanna Kulig ("Zimna wojna", "Kler") gra główną rolę w realizowanym dla platformy streamingowej Player serialu "Pajęczyna". Zdjęcia do 7-odcinkowej produkcji rozpoczęły się pod koniec maja.

"Pajęczyna" to historia inspirowana mało znanymi faktami z historii późnego PRL-u, kiedy to w szczycie gierkowskiej prosperity Polska rozwijała własny program atomowy. Dzieciństwo Kornelii Titko (Joanna Kulig), odważnej naukowczyni obdarzonej niezwykłą pamięcią, zniszczyła przedwczesna śmierć rodziców oraz starszej siostry, która zginęła w wypadku samochodowym. Matka Kornelii, Teresa Titko (Anna Radwan) była wybitnym fizykiem jądrowym; w gierkowskim programie nuklearnym pełniła rolę prawej ręki jego twórcy, generała-profesora Grzegorza Giedrowicza (Marek Kalita). Po latach w życiu Kornelii pojawia się tajemniczy mężczyzna, który twierdzi, że był niegdyś oskarżony o zabójstwo jej siostry. Bohaterka rozpoczyna prywatne śledztwo. Kim jest tajemniczy mężczyzna i co naprawdę łączy go ze śmiercią dwóch najbliższych Kornelii kobiet? Jaką cenę przyjdzie jej zapłacić za wtargnięcie na zakazane terytoria? Jaką rolę w tej historii sprzed lat odegrali oficerowie PRL-owskiego kontrwywiadu: kapitan Ewa Wolańska (Michalina Olszańska/Liliana Głąbczyńska) oraz podporucznik Tadeusz Mróz (Mateusz Banasiuk/Mirosław Baka)? Komu zależało na tym, aby Polska nie dołączyła do niewielkiego grona państw, liczących się w atomowym wyścigu?

W obsadzie znaleźli się także: Eryk Lubos (Stanisław Wanio), Szymon Bobrowski (Włodzimierz Węgrowski 78’), Andrzej Grabowski (Edward Gierek) oraz Wojciech Wysocki (Piotr Jaroszewicz). Producentami "Pajęczyny" są Wojciech Bockenhaim (TVN) i Grzegorz Olkowski (House Media). Za reżyserię odpowiada Łukasz Jaworski, a autorem zdjęć jest Witold Płóciennik. Scenografią zajmuje się Maciej Fajst, kostiumami - Ewa Gronowska, a charakteryzacją - Pola Guźlińska. Kierownikiem produkcji serialu jest Tomasz Parnowski, a autorami scenariusza - Dariusz Suska, Wojciech Bockenheim oraz Jacek Małecki.

Premiera jesienią.
Udostępnij: