John Woo szykuje pozbawiony dialogów film akcji z Joelem Kinnamanem

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/John+Woo+szykuje+pozbawiony+dialog%C3%B3w+film+akcji+z+Joelem+Kinnamanem-144385
John Woo szykuje pozbawiony dialogów film akcji z Joelem Kinnamanem
źródło: Getty Images
autor: Rachel Luna
Po blisko dwóch dekadach przerwy John Woo powraca do Hollywood! Legendarny reżyser kina akcji stanie za kamerą filmu "Silent Night" z Joelem Kinnamanem w roli głównej.

Aktor, którego ostatnio mogliśmy zobaczyć w "Legionie samobójców: The Suicide Squad", wcieli się w everymana dotkniętego osobistą tragedią. Mężczyzna wkracza w półświatek, aby pomścić śmierć synka. Jak informuje serwis Deadline, film będzie całkowicie pozbawiony dialogów.

Realizację "Silent Night" sfinansuje najprawdopodobniej firma Capstone. Jednym z producentów filmu będzie Basil Iwanyk znany najlepiej z cyklu "John Wick".

Kim jest John Woo?75-letni John Woo zdobył międzynarodowy rozgłos na przełomie lat 80. i 90. za sprawą nakręconych w Hong Kongu filmów akcji "Byle do jutra" (1986), "Płatny morderca" (1989) oraz "Dzieci triady" (1992). W 1993 roku chiński reżyser zadebiutował w USA, kręcąc "Nieuchwytny cel" z Jean Claude'em Van Damme'em w roli głównej. W kolejnych latach Woo zrealizował w Ameryce "Tajną broń" (1996), "Bez twarzy" (1997), "Mission: Impossible 2" (najbardziej kasowy film 2000 roku), "Szyfry wojny" (2002) oraz "Zapłatę" (2003). Po tym, jak ostatni projekt okazał się kasową klapą, filmowiec powrócił do rodzinnych Chin. Do fascynacji twórczością Woo przyznawał się wielokrotnie Quentin Tarantino.


Zobaczcie odcinek "Na skróty" poświęcony "Płatnemu mordercy":