Kate Winslet żałuje, że robiła filmy z Polańskim i Allenem

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kate+Winslet+%C5%BCa%C5%82uje%2C+%C5%BCe+robi%C5%82a+filmy+z+Pola%C5%84skim+i+Allenem-139274
Kate Winslet żałuje, że robiła filmy z Polańskim i Allenem
źródło: Getty Images
autor: Francois Durand
W wywiadzie dla magazynu "Vanity Fair" Kate Winslet wyraziła ubolewanie, że w przeszłości współpracowała z Woodym Allenem i Romanem Polańskim, którzy od lat oskarżani są o molestowanie seksualne.

Co ja do cholery robiłam, pracując z Woodym Allenem i Romanem Polańskim? To dla mnie niewiarygodne, że ci ludzie tak długo byli niezwykle poważani w przemyśle filmowym. To, k..., haniebne - stwierdziła aktorka.

Muszę wziąć odpowiedzialność za to, że pracowałem z nimi oboma - dodała Winslet - Nie mogę cofnąć czasu. Zmagam się z wyrzutami sumienia, ale co nam pozostaje, jeśli nie umiemy nawet szczerze o tym wszystkim mówić?

Przypomnijmy: w 2011 roku Winslet wystąpiła w reżyserowanej przez Polańskiego "Rzezi". Z kolei w 2017 roku gwiazda zagrała główną rolę w filmie Allena "Na karuzeli życia".

Co ciekawe, jeszcze trzy lata temu laureatka Oscara wypowiadała się o obu twórcach w zupełnie innym tonie. Woody Allen jest niesamowitym reżyserem. Tak samo Roman Polański - mówiła Winslet w rozmowie z "New York Times".

Aktorka promuje aktualnie melodramat "Ammonite". To rozgrywająca się w XIX wieku prawdziwa historia romansu paleontolożki Mary Anning z Charlotte Murchison.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones