"Venom 3" w reżyserii autorki "Pięćdziesięciu twarzy Greya"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kelly+Marcel%2C+scenarzystka+%22Pi%C4%99%C4%87dziesi%C4%99ciu+twarzy+Greya%22%2C+wyre%C5%BCyseruje+film+%22Venom+3%22-148211
"Venom 3" w reżyserii autorki "Pięćdziesięciu twarzy Greya"
źródło: Materiały prasowe
"Venom 3" znalazł reżyserkę! Za kamerą filmu, którego gwiazdą będzie oczywiście Tom Hardy, ma stanąć Kelly Marcel, która była producentką i scenarzystką dwóch pierwszych części cyklu, a także napisała m.in. melodramat "Pięćdziesiąt twarzy Greya". Będzie to jej reżyserski debiut. Projekt powstaje dla studia Sony Pictures. 

Kelly Marcel nakręci "Venoma 3"GettyImages-1044418344.jpg Getty Images © Frazer Harrison

Kelly Marcel i Tom Hardy

Niestety, na chwilę obecną nie znamy szczegółów fabuły filmu. Wiadomo jedynie, że Tom Hardy wystąpi ponownie jako Eddie Brock/Venom. Nie ujawniono również, którzy aktorzy z dwóch poprzednich części powrócą przed kamerę, ani komu tym razem stawi czoła antybohater.

"Venoma" (2018) wyreżyserował Ruben Fleischer, natomiast za kamerą widowiska "Venom 2: Carnage" (2021) stanął Andy Serkis. Kelly Marcel pracowała przy obu filmach. Pierwszą część napisali z nią Scott Rosenberg i Jeff Pinkner, a przy okazji drugiej już sama pełniła rolę scenarzystki. W jej scenariopisarskiej filmografii są również "Ratując pana Banksa" (2013) i "Pięćdziesiąt twarzy Greya" (2015). "Venom 3" będzie jej reżyserskim debiutem.

Hardy i Marcel podobno od początku się dogadywali i mieli zbliżoną wizję serii. Wcześniej w tym roku Hardy ogłosił w mediach społecznościowych, że we dwójkę przygotowują fabułę trzeciej części. Z czasem producenci uznali, że ma sens, by to Marcel stanęła za kamerą filmu.
 

"Venom" - kasowa seria Sony
Dwa poprzednie filmy z serii zarobiły na całym świecie blisko 1,4 mld dolarów. Zeszłoroczny "Venom 2: Carnage" okazał się jednym z większych hitów kinowych w czasach pandemii koronawirusa. W USA film zarobił na otwarcie 90,1 mln dolarów, czyli o 10 milionów więcej od swojego poprzednika z 2018 roku.         

Hardy wcieli się ponownie w Eddiego Brocka - nowojorskiego reportera, który dzięki tytułowemu kosmicznemu symbiontowi zyskuje supermoce.  Wynaturzony, żarłoczny i agresywny Venom próbuje początkowo przejąć całkowicie kontrolę nad ciałem Brocka. Z czasem bohaterowie uczą się jednak koegzystować i razem walczą ze złoczyńcami.    

W filmie "Venom 2: Carnage" Brockowi udaje się przeprowadzić wywiad ze skazanym na śmierć mordercą, Cletusem Kasadym. W trakcie spotkania psychopata gryzie Brocka i w efekcie również staje się nosicielem kosmicznego symbionta. Skłóceni Eddie i Venom muszą naprawić swoją relację, aby wspólnymi siłami pokonać Kasady'ego. W obsadzie widowiska prócz Hardy'ego znaleźli się m.in. Woody Harrelson, Michelle Williams oraz Naomie Harris.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones