King wymyślił nowe zakończenie dla serialowego "Bastionu"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/King+wymy%C5%9Bli%C5%82+nowe+zako%C5%84czenie+dla+serialowego+%22Bastionu%22-134103
Przygotowywany przez CBS "The Stand", serialowa ekranizacja "Bastionu", przyniesie ciekawostkę dla fanów Stephena Kinga: nowe zakończenie napisane przez samego mistrza.

GettyImages-131859463.jpg Getty Images © Marc Andrew Deley

King ma napisać ostatni epizod dziewięcioodcinkowego serialu, który będzie stanowił kodę, jakiej nie znajdziecie w książce. Jeśli ktoś zastanawiał się, co stało się dalej z bohaterami, ten odcinek opowie ową historię i zabierze nas poza granice książki, odpowiadając na to pytanie, zapowiedziała Julie McNamara z CBS All Access.

Scenarzystami serialu są Josh Boone i Ben Cavell. Boone nawiązał znajomość z Kingiem, próbując przez lata zekranizować "Bastion". W trakcie ich dyskusji narodził się pomysł nowego zakończenia autorstwa samego Kinga. Ma być ono podobno dużą częścią finałowego epizodu, a nie jedynie doklejonym epilogiem.

W obsadzie serialu są m.in. James Marsden, Amber Heard, Whoopi Goldberg, Greg Kinnear, Odessa Young i Henry Zaga. Reżyseruje Josh Boone ("Gwiazd naszych wina").

"Bastion" trafił na półki księgarni w 1978 roku i do dziś uważany jest za opus magnum Kinga. Akcja powieści rozgrywa się w rzeczywistości po apokalipsie. Z tajnego wojskowego laboratorium wydostał się wirus choroby podobnej do grypy, który zabił niemal całą ludzkość. Ocalali podejmują walkę o dalsze losy świata.
Udostępnij: