Kino za 10 zł? To możliwe!

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Kino+za+10+z%C5%82+To+mo%C5%BCliwe-112000
Więckiewicz, Chyra, Trela, Dorociński, Walach, Kulig, Kuna, Jakubik… to tylko niektóre z nazwisk, które będziecie mogli obejrzeć przez najbliższy miesiąc na dużym ekranie za jedyne 10 zł! Rozwikłajcie zagadkę tajemniczych morderstw, poznajcie Warszawę nocą, wyruszcie w niezwykłą podróż od Bieszczad aż do Gdańska i poznajcie niezwykłą historię nauczyciela historii w kinach Helios i Kinie Iluzjon.

W najbliższe czwartki o godzinie 18:00 zapraszamy na:


25.06.2015 "Serce, serduszko
reżyseria: Jan Jakub Kolski

Maszeńka marzy o karierze primabaleriny. Pewnego dnia ucieka z domu dziecka, a w ślad za nią rusza Kordula, jej ekscentryczna opiekunka i miłośniczka tatuaży. Razem przemierzają całą Polskę od Bieszczad aż do Gdańska, by zdążyć na egzamin do szkoły baletowej. Ścigane listem gończym przez policję, napotykają na swojej drodze mnóstwo dziwnych postaci, które pomagają dziewczynce spełnić marzenia. Maszeńki szuka też jej ojciec, który musi na nowo odnaleźć drogę do serca córki i odmienić swoje życie.

Obsada: Maria BlandziJulia KijowskaMarcin Dorociński


02.07.2015 "Warsaw by night" 
reżyseria: Natalia Koryncka-Gruz

Historia czterech kobiet. Każda z nich nie czuje się szczęśliwa i spełniona w swoim życiu. Przypadkowo spędzają wieczór w tym samym klubie, Warsaw by Night. W nocnej podróży po Warszawie każdej z nich towarzyszy ten sam taksówkarz.

Obsada: Izabela KunaJoanna KuligRoma Gąsiorowska



09.07.2015 "Ziarno prawdy" 
reżyseria: Borys Lankosz

W Sandomierzu dochodzi do tajemniczej zbrodni. Prokurator Teodor Szacki ma rozwiązać zagadkę morderstwa. Mieszkańcy nie chcą współpracować, bo boją się odkrycia przykrej prawdy. 

Obsada: Robert WięckiewiczJerzy TrelaMagdalena Walach


16.07.2015 "Carte Blanche
reżyseria: Jacek Lusiński

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia nauczyciela historii, który dowiaduje się, że traci wzrok. Chce zachować pracę i doprowadzić swoją klasę do matury, dlatego ukrywa problem w pracy. 

Obsada: Andrzej ChyraUrszula GrabowskaArkadiusz Jakubik
 
Do końca 2015 roku odbędzie się ponad 30 seansów w 36 kinach w całej Polsce! 


Celem projektu "Kultura Dostępna w kinach" jest zapoznanie z polską sztuką filmową jak najszerszego grona odbiorców. Choć projekt skierowany jest do wszystkich, organizatorom szczególnie zależy, aby z jego oferty skorzystały osoby, które na co dzień nie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych ze względu na różnego rodzaju bariery (ekonomiczne, geograficzne, społeczne). 
 
Szczegóły oraz pełen repertuar na www.kulturadostepna.pl