Kolejny "RoboCop" w drodze na ekran

Cinema Blend / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kolejny+%22RoboCop%22+w+drodze+na+ekran-126716
Scenarzysta oryginalnego "RoboCopa" Edward Neumeier ujawnił, że pracuje nad nowym filmem z serii.


W rozmowie z Zeitgeist Entertainment Magazine autor powiedział: Powstało parę filmów o RoboCopie, ostatnio mieliśmy też remake. Nowy film ma być jednak powrotem do starego RoboCopa, tego, którego wszyscy kochamy. Chcemy wrócić do korzeni i pójść naprzód. Tak więc będzie to kontynuacja pierwszego filmu. Taki mamy zamiar. Więcej starej szkoły.

Oryginalny "RoboCop" trafił do kin w 1987 roku. Połączenie science fiction, krwawego kina akcji oraz satyry społecznej spodobało się zarówno widzom jak i krytykom. Film zarobił 53 miliony dolarów przy budżecie rzędu 13 milionów. Fabuła prezentuje się następująco: podczas akcji policyjnej ginie jeden z funkcjonariuszy. W tajnym laboratorium lekarze przywracają go do życia i łączą niektóre elementy jego ciała oraz mózg z metalowym pancerzem. Tak powstaje glina-robot, postrach przestępców w Detroit, który zrobi wszystko, żeby dopaść swoich morderców.

"RoboCop" doczekał się dwóch sequeli, które trafiły do kin w 1990 i 1993 roku. W 2014 na ekranach zadebiutował remake serii. Niestety, żaden z kolejnych filmów nie zbliżył się do poziomu oryginału.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones