Nie tylko "LOTR". Amazon odświeży "RoboCopa" i "Gwiezdne wrota"?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22RoboCop%22%2C+%22Gwiezdne+wrota%22%2C+%22Legalna+blondynka%22+w%C5%9Br%C3%B3d+filmowo-serialowych+plan%C3%B3w+Amazon+Studios-150326
Nie tylko "LOTR". Amazon odświeży "RoboCopa" i "Gwiezdne wrota"?
źródło: Materiały prasowe
W marcu zeszłego roku Amazon kupił za 8,5 miliarda dolarów studio MGM. Jak tłumaczył Jeff Bezos, główną motywacją do przejęcia MGM była bogata medialna biblioteka studia, w której znajdują się m.in. James Bond i Rocky Balboa. Dziś ujawniono, że w Amazon Studios trwa praca nad spożytkowanie tych zasobów. Rozwijane są projekty oparte na takich tytułach jak m.in. "RoboCop", "Gwiezdne wrota", "Legalna blondynka", "Sława", "Barbershop", "Siedmiu wspaniałych", "Różowa Pantera" i "Afera Thomasa Crowna".

"RoboCop", "Gwiezdne wrota" i "Legalna blondynka" w planach Amazon Studios
Podobno do Amazona zgłosili się pierwszoligowi twórcy zainteresowani pracą przy nowych wersjach swoich ulubionych tytułów. Równocześnie Amazon Studios testuje potencjał kolejnych projektów w oparciu o własną bazę talentów. Każdy z tytułów jest traktowany indywidualnie: niektóre maja szansę powrócić jako seriale, inne jako filmy, a niektóre - w obu wersjach.

"RoboCop" to według Amazona jeden z projektów z potencjałem zarówno filmowym, jak i serialowym. Na pierwszy ogień poszedłby jednak serial. Pierwszy film w serii powstał w 1987 roku: wyreżyserował go Paul Verhoeven, a jego gwiazdą był Peter Weller. Doczekał się m.in. dwóch sequeli (1990, 1993), remake'u (2014) oraz kilku wersji serialowych: aktorskiej (1994-1995) i animowanej (1988).

Odwrotnie wygląda sytuacja w przypadku "Gwiezdnych wrót": w tym wypadku najpierw miałby powstać film, a dopiero potem serial. Oryginalne "Gwiezdne wrota" miały premierę w 1994 roku. Za kamerą stał Roland Emmerich, a w rolach głównych wystąpili Kurt Russell i James Spader. Film doczekał się kilku sequeli direct-to-DVD oraz serialowych kontynuacji ("Gwiezdne wrota", "Gwiezdne wrota: Atlantyda", "Gwiezdne wrota: Wszechświat").


Trwają też dyskusje na temat reaktywacji pomysłu na trzecią część serii "Legalna blondynka". Ale w tym przypadku Amazon również widzi szansę na serial. Dotychczas powstały dwa filmy, których gwiazdą była Reese Witherspoon (2001, 2003), oraz spin-off (2009).

Wśród dotychczasowych produkcji Amazon Studios znajdują się m.in. "Władca Pierścieni: Pierścienie władzy", "The Boys", "The Expanse", "Reacher" i "Koło czasu".

Jakie jeszcze tytuły odświeży Amazon?
Na powrót w formie serialowej mają także szansę "Sława", "Barbershop" i "Siedmiu wspaniałych". Trwają też podobno rozmowy na temat nowych filmowych wersji "Afery Thomasa Crowna", "Różowej Pantery" (być może w wersji animowanej) i "Ducha".

Jak pisaliśmy w marcu, na etapie rozwoju jest również ekranowe uniwersum zbudowane wokół serii "Creed". W jego skład miałyby wchodzić zarówno projekty kinowe jak i telewizyjne, produkcje fabularne oraz animowane, m.in. film o przygodach Ivana Drago (Dolph Lundgren) oraz jego syna Viktora (Florian Munteanu). W planach jest również m.in. serial anime, a także projekt poświęcony córce Adonisa Creeda.

Chwilowo Amazon nie jest zainteresowany serialową wersją przygód Jamesa Bonda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones