Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Malej%C4%85+szanse+na+premier%C4%99+%22The+Batman%22+w+tej+dekadzie-127488

Maleją szanse na premierę "The Batman" w tej dekadzie

  • Heroic Hollywood
  • autor: mp
  • Filmy
Aż trudno w to uwierzyć, ale do kin wciąż nie weszło komiksowe widowisko "The Batman". Kiedy zapowiedziano je w 2015 roku, wydawało się, że jest ono największym priorytetem studia. Zdjęcia planowane były na 2016 roku, a premiera na 2017 lub 2018. Tymczasem Heroic Hollywood twierdzi, że w Warner Bros. nie ma obecnie "ciśnienia" na ten projekt.

ben-affleck-the-batman_0.jpg


Jest wierzyć portalowi, zdjęcia do "The Batman" rozpoczną się dopiero w przyszłym roku. A to zaś może oznaczać, że do kin trafi dopiero w 2021 roku.

Widowisko wciąż nie ma scenariusza (tekst przygotowany przez Geoffa Johnsa i Bena Afflecka trafił już dawno do kosza). A jego reżyser, Matt Reeves, też nie poświęca projektowi pełnej uwagi. Musi się bowiem też zająć produkcją "Life Sentence" dla Netfliksa, serialu "The Dime" dla FOXa i futurystycznego thrillera dla 20th Century Fox "The Epoch Index".

Reeves został reżyserem "The Batman" rok temu. Później po sieci krążyły plotki o tym, że z projektem się pożegna. Na razie jednak tym rewelacjom zaprzecza.

Im bardziej odwleka się produkcja widowiska, tym wątpliwszy staje się udział w nim Bena Afflecka. Przypomnijmy, że po sieci krąży wiele sprzecznych doniesień na temat możliwości przywdziania przez niego kostiumu Batmana. Są już nawet kandydaci do zastąpienia go w tej roli. Najczęściej wymieniani w tym kontekście są: Jake Gyllenhaal i Jon Hamm.

Dla Warner Bros. odwlekanie "The Batman" nie jest jednak zbyt wielkim problemem. Obecnie trwają bowiem prace nad czterema widowiskami w ramach kinowego uniwersum DC Comics. "Aquaman" jest w postprodukcji. Trwają zdjęcia do "Shazama". W tym roku powinny też rozpocząć się prace na planach "Wonder Woman 2" i "The Joker".

zobacz też: