Martin Scorsese znowu pracuje ze współautorem "Taksówkarza"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Martin+Scorsese+znowu+pracuje+ze+wsp%C3%B3%C5%82autorem+%22Taks%C3%B3wkarza%22-136608
Martin Scorsese ponownie łączy siły z Paulem Schraderem, scenarzystą, z którym pracował przy "Taksówkarzu", "Ostatnim kuszeniu Chrystusa", "Wściekłym byku" i "Ciemnej stronie miasta". Tym razem Scorsese będzie pełnił rolę producenta, a Schrader stanie za kamerą.

GettyImages-83958924.jpg Getty Images © Charles Eshelman

Mowa o filmie "The Card Counter", w którym główną rolę zagra Oscar Isaac. Do obsady dołączyli też właśnie Tiffany Haddish, Tye Sheridan i Willem Dafoe.

Isaac wcieli się w Williama Tella, hazardzistę i byłego żołnierza, który spotyka Cirka (Sheridan), młodego mężczyznę chcącego zemścić się na pewnym pułkowniku (Dafoe). W przyjaźni z Cirkiem bohater widzi szansę na odkupienie. Wspierani przez tajemniczą finansistkę (Haddish) wspólnie ruszają w trasę, podróżując od kasyna do kasyna i zdobywając szansę na zwycięstwo w pokerowym turnieju w Las Vegas. Chłopak nie daje się jednak kontrolować i zaczyna wciągać bohatera z powrotem w mrok jego przeszłości.

Scorsesemu i mnie spodobała się ta symetria, która odzwierciedla naszą długą współpracę i wspólną miłość dla "ręcznie robionych" filmów, skomentował Schrader, który jest również scenarzystą filmu.