Miniserial Kubricka o Napoleonie w rękach reżysera "Wielkiego Gatsby'ego"?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Miniserial+Kubricka+o+Napoleonie+w+r%C4%99kach+re%C5%BCysera+%22Wielkiego+Gatsby%27ego%22-100767
Baz Luhrmann ("Wielki Gatsby") jest głównym kandydatem do objęcia stanowiska reżysera miniserialu "Napoleon". Producentem całości jest Steven Spielberg. Serial powstanie dla stacji HBO."Napoleon" powstanie na bazie materiałów zebranych przez Stanleya Kubricka do biografii władcy Francji, której ostatecznie nigdy nie nakręcił. Kubrick zaczął myśleć o "Napoleonie" na początku lat 60. Miał na punkcie francuskiego zdobywcy prawdziwą obsesję. Scenariusz pisał w oparciu o ponad 18 tysięcy książek i dokumentów. Faza przedprodukcyjna była daleko posunięta. Kubrick miał już wybrane miejsca we Francji, w których chciał kręcić, a bitwy miały zostać zrealizowane w Rumunii, której władze obiecały Kubrickowi pomoc 40 tysięcy żołnierzy w roli statystów. Napoleona miał zagrać David Hemmings, a Józefinę Audrey Hepburn.

Niestety studio przerażone kosztami produkcji wycofało się z projektu. Kubrick wykorzystał część materiału źródłowego i zrealizował "Barry'ego Lyndona", którego akcja rozgrywa się 15 lat przed wybuchem wojen napoleońskich. Jednak jeszcze w 1987 roku deklarował, że "Napoleona" zrealizuje, uważając, że będzie to najlepszy film w historii X Muzy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones