Mordercze klowny z kosmosu powrócą?

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Mordercze+klowny+z+kosmosu+powr%C3%B3c%C4%85-140372
Mordercze klowny z kosmosu powrócą?
Bracia Chiodo, których najbardziej pamiętnym dziełem jest kultowy horror / komedia sci-fi "Mordercze klowny z kosmosu", powracają. W wywiadzie udzielonym portalowi ComicBook.com Stephen Chiodo opowiedział o marzeniu zrealizowania dalszego ciągu tej szalonej historii. 

Okazją do nakręcenia filmu miałaby być współpraca, jaką Chiodo nawiązali ostatnio z Netfliksem. Na platformę streamingową trafiła animacja pt. "Kosmiczne święta". Jej bohaterem jest kosmita, którego celem jest zniszczenie świata i przejęcie wszystkich prezentów. Jeśli dzieło spotka się z dobrym przyjęciem publiczności, Stephen Chiodo nie wyklucza nakręcenia kolejnej produkcji dla streamingowego giganta. Przeszkodą dla zrealizowania planu może być wprawdzie fakt, że prawa do dystrybucji "Morderczych klownów..." należą do MGM, Chiodo jest jednak optymistą i zachęca fanów do zasypywania wytwórni listami w sprawie sequela. 

Jednocześnie Stephen Chiodo przyznaje, że przejście od słów do czynów może zająć sporo czasu. Plan nakręcenia drugiej części przygód niezwykłych kosmitów towarzyszy mu od premiery pierwszej części. Mimo że w ciągu ponad 30 lat różne wytwórnie wyrażały zainteresowanie projektem, ostatecznie nie udało się go zrealizować – co spotkało się ze złością i rozczarowaniem ze strony fanów. 

Bracia Chiodo zasłynęli przede wszystkim jako autorzy animacji poklatkowej. Pracowali m.in. przy takich filmach jak "Critters" czy "Ekipa Ameryka: Policjanci z jajami". Zobaczcie zwiastun ich najbardziej znanego dzieła. Czy świat jest gotowy na powtórkę?

Udostępnij: