Natalie Portman ponownie w "Gwiezdnych Wojnach"? Aktorka jest za, jednakowoż...

GQ / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Natalie+Portman+ponownie+w+%22Gwiezdnych+Wojnach%22+Aktorka+jest+za%2C+jednakowo%C5%BC...-150903
Natalie Portman ponownie w "Gwiezdnych Wojnach"? Aktorka jest za, jednakowoż...
W rozmowie z magazynem "GQ" Natalie Portman wyznała, że jest otwarta na propozycję ponownego występu w kasowej serii "Gwiezdne Wojny". Jak jednak przyznała, nikt z Disneya i LucasFilm do tej pory takiej oferty jej nie złożył.

Kogo zagrała Natalie Portman w "Gwiezdnych Wojnach"?Przypomnijmy: w "Mrocznym Widmie", "Ataku Klonów" i "Zemście Sithów" laureatka Oscara wcieliła się w Padmé Amidalę - ukochaną Anakina Skywalkera (alias Dartha Vadera) oraz matkę jego dzieci, Luke'a i Lei. Bohaterka zmarła co prawda tuż po porodzie w finale "Sithów". Pamiętajmy jednak, że "Gwiezdne Wojny" mają długą tradycję ekranowych powrotów uśmierconych postaci. Wystarczy wspomnieć chociażby  pojawienie się Dartha Maula w "Hanie Solo".


Nowe filmy z serii "Gwiezdne Wojny"W kwietniu w trakcie  Star Wars Celebration w Londynie LucasFilm zapowiedziało trzy nowe filmy rozgrywające się "dawno, dawno temu w odległej galaktyce". Pierwszy wyreżyseruje Sharmeen Obaid-Chinoy, laureatka Oscarów za krótkometrażowe dokumenty "Klinika spalonych twarzy" i "Dziewczyna w rzece: Cena wybaczenia".  Jego akcja będzie rozgrywać się 15 lat po wydarzeniach przedstawionych w widowisku "Skywalker. Odrodzenie". Bohaterką filmu będzie grana przez Daisy Ridley Rey, której zadaniem stanie się odbudowa zakonu Jedi.

Drugi projekt nakręci Dave Filoni, współtwórca m.in. "The Mandalorian", "Księgi Boby Fetta" oraz "Ahsoki", która zadebiutuje na Disney+ w sierpniu. Film ma być kulminacją wydarzeń przedstawionych w wymienionych serialach.

Projekt Mangolda ("Indiana Jones i artefakt przeznaczenia", "Logan: Wolverine") będzie rozgrywać się  25 tysięcy lat przed którąkolwiek z historii opowiedzianych do tej pory w filmach i serialach z uniwersum "Gwiezdnych wojen". Widowisko ma być utrzymane w klimacie biblijnych eposów i opowiadać o genezie Mocy.Natalie Portman walczy o Złotą PalmęFilmografię Portman zamyka komediodramat "May December", który walczy w tym roku o Złotą Palmę w Cannes. Bohaterami filmu Todda Haynesa są Gracie Atherton-Yu (Julianne Moore) oraz jej młodszy o 23 lata mąż Joe (Charles Melton), których romans dwie dekady temu wywołał skandal obyczajowy i znalazł się na okładkach tabloidów w całym kraju. Już wkrótce historia małżonków zostanie przeniesiona na ekran, a Gracie zagra hollywoodzka gwiazda Elizabeth Berry (Portman). Aktorka postanawia odwiedzić państwa Yu, aby poznać lepiej swoją bohaterkę. Pojawienie się Elizabeth zaczyna odbijać się na relacjach rodzinnych.