Nie będzie remake'u "Ucieczki z Nowego Jorku"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nie+b%C4%99dzie+remake%27u+%22Ucieczki+z+Nowego+Jorku%22-75761
Kolejna w tym tygodniu informacja dotycząca porzucenia wysokobudżetowego projektu. Tym razem chodzi o "Escape From New York", czyli remake "Ucieczki z Nowego Jorku" z Kurtem Russellem. New Line i Warner Bros. nie zdecydowały się na realizację filmu i właśnie utraciły prawa. Czy znajdzie się inna wytwórnia zainteresowana remakiem, tego na razie nie wiadomo.

Kiedy projekt był w rękach New Line, pracowali nad nim producent Neal H. Moritz ("Green Hornet 3D") i reżyser Breck Eisner ("Opętani"). Obaj panowie mają jednak jeszcze jeden projekt u Warnera – "Flash Gordon". Scenariusz "Escape From New York" przygotowali Allan Loeb ("Wall Street: Pieniądz nie śpi") i Jamie Moss ("Królowie ulicy").

Oryginał był futurystyczną opowieścią o Nowym Jorku zamienionym w więzienie, gdzie rządzą się swoimi prawami sami więźniowie. Na teren metropolii spada jednak samolot z prezydentem USA na pokładzie. Główny bohater, Snake Plissken, zostaje zmuszony do odnalezienia i ocalenia głowy państwa. Skazańcowi przeszkadzać będą nie tylko więźniowie.