Snake Plissken jednak raz jeszcze ucieknie z Nowego Jorku

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Snake+Plissken+jednak+raz+jeszcze+ucieknie+z+Nowego+Jorku-109235
Hollywood po raz kolejny spróbuje doprowadzić do realizacji filmu "Escape from New York". Tytuł nie jest przypadkowy. Będzie to bowiem remake kultowej w niektórych kręgach "Ucieczki z Nowego Jorku". Prawa do remake'u zdobyło właśnie 20th Century Fox, które ostatnio odniosło sukces, dystrybuując reboot innej serii – "Planety małp".Nie jest to pierwsza ani nawet druga próba realizacji nowej wersji "Ucieczki z Nowego Jorku". Kilka lat temu poważnie zaangażowany w projekt był producent Neal H. Moritz. Obraz miał powstać dla New Line Cinema, a na stanowisku reżysera przez pewien czas zasiadał Breck Eisner. Autorami scenariusza byli zaś Allan Loeb i Jamie Moss. Projekt upadł jednak w 2011 roku.

W 2013 znów zaczęło być o nim głośno. Tym razem za sprawą Joela Silvera. Jeszcze w połowie ubiegłego roku sugerował on, że w roli Snake'a możemy zobaczyć Charliego Hunnama, Jona Bernthala lub Dana Stevensa. W filmie pomocy bohaterowi mieli udzielać: Mina (była reporterka wojenna wrobiona w morderstwo; utrzymuje się przy życiu, grzebiąc w śmietnikach), Taksówkarz (przewodnik-schizofrenik będący najbardziej komiczną postacią w filmie), Gareth (ostatni ocalały ochroniarz prezydenta skrywający niebezpieczny sekret) oraz Mózg (były towarzysz Plisskena, który zdradził bohatera po zepsutym napadzie).

Jednak Deadline podaje, że pakiet kupiony przez 20th Century Fox nie zawiera scenariusza. Można więc wnioskować, że wersja Joela Silvera również nie doczeka się realizacji. Za to studio zyskało poparcie Johna Carpentera, reżysera oryginału. Będzie on producentem wykonawczym "Escape from New York".

Zrealizowany w 1981 roku oryginał był futurystyczną opowieścią o Nowym Jorku zamienionym w więzienie, gdzie rządzą się swoimi prawami sami więźniowie. Na teren metropolii spada jednak samolot z prezydentem USA na pokładzie. Główny bohater, były komandos Snake Plissken, zostaje zmuszony do odnalezienia i ocalenia głowy państwa.