Serial "Obcy" coraz bliżej. Zdjęcia jeszcze w tym roku

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Noah+Hawley+ma+wej%C5%9B%C4%87+na+plan+serialu+%22Alien%22+jeszcze+w+tym+roku-149135
Serial "Obcy" coraz bliżej. Zdjęcia jeszcze w tym roku
Serial "Alien" zapowiedziano jeszcze w grudniu 2020 roku. Od tego czasu trafiały do nas jedynie strzępy informacji dotyczące projektu, który przygotowuje Noah Hawley, twórca serialu "Fargo". Szef stacji FX, dla której powstaje serial, John Landgraf, ujawnił jednak właśnie, że wciąż trwa etap preprodukcji. Potwierdził jednak to, co zapowiadał już wcześniej: zdjęcia mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Najpierw "Fargo", potem "Alien"GettyImages-1177162845.jpg Getty Images © Tibrina Hobson


Noah jest w trakcie zdjęć do piątego sezonu "Fargo", ale aktywnie nadzoruje również preprodukcję serialu "Alien". Napisał już scenariusze, zdradził John Landgraf. Wydaje mi się, że w ten weekend spotyka się ze swoim scenografem w Austin. Przygotowuje się do zdjęć, które ruszą w tym roku, kiedy skończy pracę nad piątym sezonem "Fargo".

Oczywiście równolegle w przygotowaniu jest pełnometrażowy film "Alien: Romulus". Za kamerą stanie Fede Álvarez, a w roli głównej zobaczymy Cailee Spaeny. Nie wiadomo, czy projekty będą ze sobą fabularnie powiązane.

O czym opowie serialowy "Obcy"? 
Z wcześniejszych oficjalnych informacji wiemy, że w "Obcym" nie pojawi się Ellen Ripley (Sigourney Weaver) ani żadna inna postać znana z dotychczasowych odsłon cyklu. "Obcy" rozgrywa się  przed Ripley - powiedział Landgraf w zeszłym roku - To pierwsza historia z serii, która toczy się na Ziemi. Rzecz dzieje się na naszej planecie pod koniec obecnego stulecia, za 70 lat. Landgraf zapowiedział również, że serial o ksenomorfie tak jak telewizyjne "Fargo" będzie zarazem hołdem dla oryginału jak i odważną próbą stworzenia czegoś nowego i oryginalnego. Publiczność powinna więc przygotować się na sporo niespodzianek.

Latem ubiegłego roku Hawley udzielił wywiadu magazynowi Vanity Fair. Ujawnił wówczas, że  serialowy "Obcy" będzie opowiadał m.in. o nierównościach społecznych, które zaprowadzą nas w naprawdę mroczne miejsce: Te filmy są o potworach, ale przede wszystkim - o ludziach; o ludzkości uwięzionej pomiędzy własną, pasożytniczną, pierwotną przeszłością a światłą, nieosiągalną przyszłością. Serial może także odciąć się od swoich "klaustrofobicznych" korzeni. "Filmy o Obcych zawsze są o kryzysowej sytuacji uwięzienia. Na statku, we wnętrzu kolonii, w więzieniu. Pomyślałem, że byłoby interesujące, gdyby pokazać sytuację, w której zagrożenia nie da się zamknąć, w której się rozprzestrzenia - zapowiada Hawley. Wcześniej z kolei ogłoszono, że projekt ma być mieszanką horroru znanego z "Obcego - 8. pasażera Nostromo" i nieustannej akcji znanej z "Obcego - decydującego starcia".

Posłuchajcie podcastu "Krwawa gadka" o "Obcym - ósmym pasażerze Nostromo"W najnowszym odcinku horrorowego podcastu "Krwawa gadka" o arcydziele Scotta rozmawiają Michał Walkiewicz i Oktawia Harasińska. Posłuchajcie ich rozmowy:Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones