Nowa "Liga sprawiedliwości" nie będzie częścią uniwersum DC

The Wrap / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nowa+%22Liga+sprawiedliwo%C5%9Bci%22+nie+b%C4%99dzie+cz%C4%99%C5%9Bci%C4%85+uniwersum+DC-138575
Nowa "Liga sprawiedliwości" nie będzie częścią uniwersum DC
W rozmowie z portalem Beyond The Trailer Zack Snyder ujawnił, że szykowana dla platformy HBO Max reżyserska wersja "Ligi sprawiedliwości" nie będzie częścią ekranowego uniwersum DC.

Szczerze mówiąc, kinowy wszechświat DC rozgałęził się jak drzewo, zakwitł i urósł w niesamowity, wspaniały sposób - stwierdził reżyser - Ale wydaje mi się, że "Liga Sprawiedliwości" reprezentuje swoją własną ścieżkę. Jest ona oddzielona od ciągłości filmowego wszechświata DC. Myślę, że to dobra rzecz.

Zdaniem Snydera siłą DC jest koncepcja multiwersum, dzięki czemu twórcy filmów mają więcej wolności artystycznej. Producenci mówią reżyserom: "Chcemy usłyszeć wasze indywidualne głosy. Weźcie te postaci i pokażcie nam, co byście z nimi zrobili" - uważa filmowiec.

Idea multiwersum od lat funkcjonuje w komiksach. Pozwala ona kilku różnym wersjom tych samych postaci na współistnienie oraz interakcję. Wątek alternatywnych rzeczywistości ma zostać wprowadzony do kinowego uniwersum DC we "The Flash".

Reżyserska wersja "Ligi sprawiedliwości" trafi na HBO Max w przyszłym roku.
Udostępnij: