Nowe Horyzonty Exclusive w Kinie Nowe Horyzonty

https://www.filmweb.pl/news/Nowe+Horyzonty+Exclusive+w+Kinie+Nowe+Horyzonty-103048
Od 28 lutego we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty rusza nowy cykl – Nowe Horyzonty Exclusive. W programie znajdą się specjalnie wyselekcjonowane nowe tytuły, które nie trafią w Polsce do regularnej dystrybucji, a zostały nagrodzone, bądź zauważone na międzynarodowych festiwalach. 
W piątek zapraszamy na film "Mandela: droga do wolności" Justina Chadwicka o życiu zmarłego niedawno pierwszego prezydenta RPA Nelsona Mandeli. W roli głównej wystąpił fenomenalny Idris Elba, nominowany za swoją rolę do Złotego Globa. W weekend odbędą się projekcje "Nebraski" jednego z najwybitniejszych twórców współczesnego kina Alexandra Payne’a ("Spadkobiercy", "Bezdroża"). Przebój ubiegłorocznego festiwalu w Cannes opowiada o ojcu i synu, którzy wyruszają w podróż po odchodzącym w niepamięć środkowym zachodzie Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu wątpliwej fortuny i porozumienia, które kiedyś wydawało się niemożliwe. W roli głównej nagrodzony w Cannes i nominowany za swą rolę do Oscara Bruce Dern. W programie również "Wszystko stracone" J.C. Chandora (autor głośnej "Chciwości") z Robertem Redfordem, który wciela się w postać samotnego żeglarza walczącego na morzu o przetrwanie. Film był przebojem festiwali amerykańskiego kina w Deauville (nagroda Jury) i Wrocławiu, sam Redford za jedną z najlepszych kreacji w swojej karierze otrzymał nominację do Złotego Globu. 3 marca zapraszamy na "Kobietę w ukryciu" w reżyserii Ralpha Fiennesa, który również wciela się w rolę pisarza Charlesa Dickensa. Film jest opowieścią o skomplikowanym romansie artysty, który przez lata ukrywał przed żoną swój namiętny związek z inną kobietą. W przeglądzie znajdą się również dwa wybitne dokumenty: "Vermeer według Tima" oraz "Kłamstwa Armstronga" Alexa Gibneya – film, który miał być opowieścią o heroicznej karierze sportowca, stał się zaś rejestracją jego upadku.

Ekskluzywne projekcje będą miały miejsce we Wrocławiu tylko w Kinie Nowe Horyzonty.

Wszystkie filmy z cyklu Nowe Horyzonty Exclusive będzie można zobaczyć w Kinie Nowe Horyzonty codziennie w następnych tygodniach:

"Nebraska" od 7 do 20 marca 
"Mandela: Droga do wolności" od 21 marca do 3 kwietnia
"Kobieta w ukryciu" od 4 do 17 kwietnia
"Wszystko stracone" od 18 kwietnia do 1 maja
"Vermeer według Tima" od 2 do 15 maja
"Kłamstwa Armstronga" od 16 do 29 maja

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones