Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Nowi+starzy+bohaterowie+do%C5%82%C4%85cz%C4%85+do+%22X-Men%3A+Apocalypse%22-107405

Nowi/starzy bohaterowie dołączą do "X-Men: Apocalypse"

  • Deadline
  • autor: mp
  • Filmy
Choć od początku wiadomo było, że reżyserem "X-Men: Apocalypse" może być tylko jeden człowiek, to studio dopiero teraz ogłosiło podpisanie kontraktu. W ten sposób formalnie film został przekazany w ręce Bryana Singera. Autor był twórcą sukcesu ekranizacji komiksów o mutantach, a w tym roku odniósł największy triumf filmem "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie". Obraz zarobił na całym świecie grubo ponad 740 milionów dolarów, czyli o 300 milionów więc od dotychczas najbardziej kasowej części serii.

storm-x-men.jpg


Potwierdzeniu stanowiska Singera towarzyszy też informacja o tym, że w "X-Men: Apocalypse" zobaczymy kolejnych starych znajomych w młodszych wydaniach. Do młodego Charlesa (James McAvoy), Erika (Michael Fassbender), Mystique (Jennifer Lawrence) i Hanka (Nicholas Hoult) dołączą: Storm, Jean Grey oraz Cyclops. Na razie jednak nie wiadomo, kto ich zagra. Spekulacje na temat możliwości pojawienia się młodszych wersji bohaterów znanych z oryginalnej serii pojawiały się w internecie od wielu miesięcy.

Z oryginalnej obsady "X-Men" z całą pewnością na ekranie zobaczymy Wolverine'a, którego raz jeszcze zagra Hugh Jackman. Mimo wielu spekulacji wciąż nie jest przesądzony udział Channinga Tatuma. Miałby on wcielić się w postać Gambita.

Autorem scenariusza jest Simon Kinberg. Przygotowuje on tekst na bazie pomysłu opracowanego przez Singera, Kinberga, Michaela Dougherty'ego i Dana Harrisa. Akcja filmu rozgrywać się będzie dekadę po wydarzeniach z "Przeszłości, która nadejdzie".

Zdjęcia rozpoczną się na początku przyszłego roku. Obraz trafi do kin w maju 2016 roku.

zobacz też: