Nowy problem twórców "Mission: Impossible": pożar na planie

Daily Mail / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nowy+problem+tw%C3%B3rc%C3%B3w+%22Mission%3A+Impossible%22%3A+po%C5%BCar+na+planie-138900
Nowy problem twórców "Mission: Impossible": pożar na planie
Po koronawirusowym lockdownie i aferze wokół mostu w Pilchowicach twórcy "Mission: Impossible 7" muszą stawić czoła kolejnemu problemowi. Na planie filmu w Wielkiej Brytanii doszło do nieprzewidzianego pożaru, w wyniku którego spłonęła kosztowna scenografia.

Wszystko wydarzyło się podczas kręcenia sceny, którą przygotowywano przez 6 tygodni - miała to być jedna z najdroższych sekwencji nakręconych w Wielkiej Brytanii. Na jej potrzeby zbudowano specjalną rampę, z której wyskakiwał w powietrze motocykl z podwieszonym na linkach kaskaderem.

Mężczyzna miał wylądować na amortyzujących jego upadek wielkich poduszkach, zaś motor miał bezpiecznie rozbić się o ziemię kilka metrów dalej. Niestety rozgrzane opony maszyny sprawiły, że po jej upadku zapaliła się kartonowa wyściółka. Ogień ogarnął wkrótce scenografię, a dym z pożaru był tak duży, że trzeba było zamknąć pobliskie lotnisko. Spłonęły dekoracje warte 2 miliony funtów.

Na szczęście nikt nie ucierpiał podczas wypadku, ale wydarzenie jest bardzo frustrujące dla ekipy, nie tylko ze względów finansowych, ale też dlatego że przynosi dalsze opóźnienie prac. Plan filmu pozostaje tymczasowo zamknięty.

W obsadzie "Mission: Impossible 7" i kręconego równolegle "Mission: Impossible 8" są - oprócz Cruise'a - Rebecca Ferguson, Simon Pegg, Vanessa Kirby Ving Rhames i Henry Czerny. Nowe twarze w obsadzie to Shea Whigham i Pom Klementieff. Reżyseruje Christopher McQuarrie.

Część siódma ma wejść do kin 19 listopada 2021, a ósma - 4 listopada 2022.