OSCARY 2024: "Barbie" zasługuje na więcej nominacji? Hillary Clinton i Ryan Gosling zabierają głos

The Hollywood Reporter, Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/OSCARY%3A+Hillary+Clinton+i+Ryan+Gosling+komentuj%C4%85+brak+nominacji+dla+%22Barbie%22-153794
OSCARY 2024: "Barbie" zasługuje na więcej nominacji? Hillary Clinton i Ryan Gosling zabierają głos
źródło: Getty Images
autor: Alex Wong
We wtorek poznaliśmy listę filmów, które mają w tym roku szanse na Oscary. "Barbie" zdobyła osiem nominacji, ale widowisko zostało pominięte w dwóch kategoriach. Margot Robbie nie została nominowana w kategorii "Aktorka pierwszoplanowa", a Grety Gerwig zabrakło w kategorii "Reżyseria". Wsparcie dla pominiętych artystek wyraził już nie tylko Ryan Gosling, ale również Hillary Clinton.

Hillary Clinton pociesza Gretę Gerwig i Margot RobbieGettyImages-1505394368.jpg Getty Images © Don Arnold


Była pierwsza dama, senatorka, sekretarz stanu i kandydatka w wyborach prezydenckich w 2016 roku zabrał głos w sprawie oscarowych nominacji – oraz braku tychże – dla "Barbie". Hillary Clinton opublikowała na Instagramie wiadomość do reżyserki i gwiazdy filmu.
  
Greto i Margot, chociaż może zaboleć, kiedy wygrałyście w box-offisie, ale nie wrócicie do domu ze złotem, kochają Was miliony fanów. Obie jesteście dużo bardziej niż "Kenough", czytamy w mediach społecznościowych Clinton. Post podpisany jest hasztagiem #HillaryBarbie.Chociaż Robbie i Gerwig nie mogą liczyć na Oscary w kategorii aktorskiej oraz reżyserskiej, obie zdobyły nominacje. Greta Gerwig (razem z Noahem Baumbachem) została wyróżniona w kategorii "Scenariusz adaptowany". Margot Robbie z kolei - jako producentka "Barbie" - ma szansę na zwycięstwo w kategorii "Najlepszy film".

Zapraszamy do wzięcia udziału w oscarowej ankiecie. Głosujcie na swoich faworytów TUTAJ
   

OSCARY 2024: Kto może zagrozić "Oppenheimerowi"? Komentujemy

Ryan Gosling: Greta Gerwig i Margot Robbie powinny zostać nominowaneGettyImages-1527959025.jpg Getty Images © Dave Benett


Oscarowe nominacje skomentował również Ryan Gosling, sam wyróżniony nominacją w kategorii "Aktor drugoplanowy". Nie ma Kena bez Barbie, napisał aktor.

Jestem zaszczycony, będąc nominowanym przez moich kolegów razem z innymi wspaniałymi artystami w roku pełnym tylu świetnych filmów. Nigdy nie myślałem, że to powiem, ale jestem równie zaszczycony i dumny z faktu, że to wyróżnienie za rolę plastikowej lalki imieniem Ken, czytamy w oświadczeniu, jakie wystosował Gosling. Ale nie ma Kena bez Barbie. I nie byłoby filmu "Barbie" bez Grety Gerwig oraz Margot Robbie, dwóch osób najbardziej odpowiedzialnych za ten historyczny, doceniony na całym świecie film.

Wyróżnienie dla kogokolwiek z ekipy tego filmu nie byłoby możliwe bez ich talentu, zapału i geniuszu. Powiedzieć, że jestem zawiedziony, że nie zostały nominowane w swoich kategoriach, to nic nie powiedzieć, dodał gwiazdor. Wbrew przeciwnościom losu, jedynie za pośrednictwem kilku bezdusznych, kuso ubranych i na szczęście pozbawionych narządów płciowych lalek udało im się nas rozśmieszyć, złamać nasze serca, posunąć do przodu kulturę i przejść do historii. Ich praca powinna być doceniona na równi z pracą innych zasługujących na to nominowanych. Powiedziawszy to, cieszę się w imieniu Ameriki Ferrery i innych niesamowitych artystów, którzy użyczyli swoje talenty do stworzenia tak przełomowego filmu.

America Ferrera, która wcieliła się w "Barbie" w postać Glorii, została nominowana w kategorii "Aktorka drugoplanowa".

"Mam parę uwag": Posłuchajcie podcastu o "Barbie"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones