Plany DC Films: Michael B. Jordan jako Superman? J.J. Abrams?

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Plany+DC+Films%3A+Michael+B.+Jordan+jako+Superman+J.J.+Abrams-135645
Wygląda na to, że DC Films nabiera ponownie wiatru w żagle. "Aquaman", "Shazam!" i - zwłaszcza - "Joker" spodobały się publiczności oraz - co może nawet ważniejsze - zarobiły swoje. Czy to wystarczy, by wieszczyć wytwórni Warner Bros. kolejne superbohaterskie sukcesy?


Magazyn Variety opublikował właśnie artykuł, z którego wynika, że największą niewiadomą pozostają chwilowo największe ikony DC, czyli Batman i Superman. Oczywiście ten pierwszy już przygotowuje się do powrotu na duży ekran: Matt Reeves szykuje właśnie widowisko "The Batman" z Robertem Pattinsonem w roli głównej (premiera w 2021 roku). 

Pojawi się w nim szereg czarnych charakterów, m.in. Catwoman (Zoe Kravitz), Pingwin (Colin Farrell) i Riddler (Paul Dano). Jeśli film odniesie sukces, Warner nie wyklucza realizacji spin-offów poświęconych tym postaciom. Podobno większość gwiazd The Batman" i zapowiadanych na przyszły rok "Ptaków Nocy" podpisała kontrakty z opcją na występ w samodzielnych produkcjach.

Większą zagadką jest Superman. Podobno przedstawiciele Warner Bros. omawiali temat z J.J. Abramsem, którego studio Bad Robot podpisało niedawno umowę o współpracy z wytwórnią (przypomnijmy, że lata temu Abrams sam pracował nad filmem o Człowieku ze Stali roboczo zatytułowanym "Superman: Flyby", ale projekt nie został zrealizowany). Wcześniej w tym roku Warner rozmawiał też z Michaelem B. Jordanem, który chciał zainteresować wytwórnię swoją wizją ikonicznej postaci. Tak czy inaczej, podobno nie ma szans na nowy film o Supermanie przed 2023 rokiem: w grafiku Warnera jest już zbyt gęsto od nadchodzących filmów.

Priorytetem wytwórni pozostaje też Green Lantern. Pod koniec roku ma być gotowy scenariusz nowego filmu autorstwa Geoffa Johnsa. Możliwe, że projekt zostanie przedstawiony studiu Bad Robot, żeby zbadać, czy Abrams i spółka są zainteresowani rozwinięciem go.

DC wciąż wierzy podobno w Ezrę Millera jako odtwórcę roli Flasha. Obecnie projekt filmu o bohaterze jest pod opieką Andy'ego Muschiettiego ("To"), a nowy scenariusz ma napisać Christina Hodson ("Bumblebee"), w której planach pozostaje również tekst do "Batgirl".

Szansa dla DC otwiera się też wraz z nadejściem serwisu streamingowego HBO Max, gdzie mogą mieć premierę mniejsze filmy. Wielu fanów widzi tu również miejsce dla wymarzonej "Ligi Sprawiedliwości" w wersji Zacka Snydera, który ze względów osobistych musiał zrezygnować z dokończenia widowiska (zrobił to Joss Whedon). W mediach społecznościowych ruszyła nawet inicjatywa #ReleaseTheSnyderCut. Rzekomo nie ma jednak planów, by wypuścić tę wersję.
Udostępnij: