Po "Uncharted" czas na filmowe "Gran Turismo". To nie będzie zwykła adaptacja gry

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Po+%22Uncharted%22+czas+na+filmowe+%22Gran+Turismo%22.+To+nie+b%C4%99dzie+zwyk%C5%82a+adaptacja+gry-146825
Po "Uncharted" czas na filmowe "Gran Turismo". To nie będzie zwykła adaptacja gry
Studio Sony ogłosiło, że kolejne po "Uncharted" growe widowisko wytwórni - "Gran Turismo" - trafi do amerykańskich kin 11 sierpnia 2023 roku. Przy okazji poznaliśmy pierwsze szczegóły fabuły.

Co wiemy o filmowym "Gran Turismo"?Jak informowaliśmy wcześniej, za kamerą stanie spec od gatunkowego kina Neill Blomkamp. Za scenariusz odpowiadał Jason Hall, który ma na swoim koncie takie tytuły jak: "Amerykańskie ciacho", "Snajper" i "Chwała bohaterom".

Film wyprodukuje Columbia Pictures we współpracy z PlayStation Productions.

W przeciwieństwie do "Uncharted", pierwszego wspólnego projektu Sony i PlayStation Productions, "Gran Turismo" nie będzie po prostu przeniesieniem gry wideo na ekran kinowy. Szczegóły fabuły wciąż trzymane są w tajemnicy. Wiemy jednak, że film inspirowany będzie prawdziwą historią młodego gracza, który dzięki "Gran Turismo" na tyle rozwinął swoje umiejętności związane z kierowaniem pojazdów wyścigowych, że spełnił swoje marzenie i został zawodowym kierowcą wyścigowym.


O grze "Gran Turismo""Gran Turismo" to symulator wyścigów stworzony w 1997 roku przez Kazunoriego Yamauchiego z Polyphony Digital. Od tego czasu gra doczekała się kilkunastu nowych wersji. Ostatnia z nich, "Gran Turismo 7", zadebiutowała w marcu tego roku. Zobaczcie jej zwiastun: