Paramount wstrzymuje prace nad "Star Trek 4"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Prace+nad+%22Star+Trek+4%22+wstrzymane-138823
Paramount wstrzymuje prace nad "Star Trek 4"
Paramount zawiesza prace nad nowym filmem Star Trek, do którego scenariusz napisał Noah Hawley. Twórca "Legiona", który jest fanem oryginalnej serii, miał także wyreżyserować widowisko. Informacja o wstrzymaniu produkcji wywołała plotki, jakoby Hawley ("Legion", "Fargo") wycofał się ze współpracy, jak na razie nie zostały one jednak potwierdzone. 

Być może studio postanowiło przyspieszyć prace nad projektem opartym na scenariuszu Marka L. Smitha. Współscenarzysta "Zjawy" napisał go dla Quentina Tarantino, który jako fan serii był zainteresowany zrealizowaniem produkcji z kategorią R. Za inspirację dla scenariusza posłużył odcinek oryginalnej serii, którego akcja toczy się w środowisku gangsterskim lat 30. XX wieku. Ostatecznie twórca "Pewnego razu... w Hollywood" wycofał się z projektu. 

Inna opcja to powrót do obsady z filmów innego wielkiego fana franczyzy – J.J. Abramsa. Chris Hemsworth powróciłby wówczas do roli ojca bohatera granego przez Chrisa Pine'a.

Zarówno wersja Hawleya (która miała opowiadać o śmiertelnym wirusie), jak i Smitha, mogłyby przysłużyć się Star Trekowi jako spin-offy podobne do "Logana", które odświeżyłyby franczyzę. Wydaje się jednak, że to większe szanse na przyciągnięcie zagranicznej publiczności ma ten drugi. Decyzję Paramountu poznamy prawdopodobnie w ciągu najbliższych tygodni.