Producent "Piratów z Karaibów" opowiada o szóstej części filmu

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Producent+%22Pirat%C3%B3w+z+Karaib%C3%B3w%22+opowiada+o+sz%C3%B3stej+cz%C4%99%C5%9Bci+filmu-146475
Producent "Piratów z Karaibów" opowiada o szóstej części filmu
W czerwcu 2020 roku serwis Deadline poinformował, że Margot Robbie otrzymała od Disneya propozycję zagrania głównej roli w szóstej odsłonie "Piratów z Karaibów". Od tamtej pory wokół projektu panowała jednak cisza. Dopiero we wczorajszym wywiadzie dla "The Sunday Times" producent cyklu Jerry Bruckheimer ujawnił, na jakim etapie znajdują się prace nad nowym filmem.

"Piraci z Karaibów 6": co wiemy o filmie?To prawda, prowadzimy rozmowy z Margot Robbie - potwierdził Bruckheimer, gdy dziennikarz zapytał go o przyszłość o "Piratów" - Pracujemy aktualnie nad dwiema wersjami scenariusza. Pierwsza zakłada udział Margot, a druga - nie.

GettyImages-911215538.jpg Getty Images © Emma McIntyre


Producent przyznał również, że na ten moment nie ma planów, aby w "Piratach 6" pojawił się Johnny Depp w kultowej roli kapitana Jacka Sparrowa. Bruckheimer zaznaczył jednak, iż wszystko może się w tej kwestii jeszcze zmienić. Przyszłość wciąż się nie rozstrzygnęła - stwierdził.

Jak Johnny Depp wyleciał z pokładu "Piratów z Karaibów"Domyślamy się, że Bruckheimer oraz finansująca realizację "Piratów" wytwórnia Disneya czekają na werdykt sądu w procesie, który Johnny Depp wytoczył byłej żonie Amber Heard.  Przypomnijmy: aktor zarzuca dawnej partnerce zniesławienie i domaga się 50 milionów dolarów odszkodowania. Sprawa jest pokłosiem brutalnej walki rozwodowej. Bezpośrednio dotyczy jednak felietonu, który Amber Heard opublikowała w 2018 roku na łamach "The Washington Post". Z tekstu wynikało, że jest ofiarą przemocy domowej, której sprawcą był Depp. Warto przy tym podkreślić, że w felietonie Heard nazwisko gwiazdora nigdy nie pada.

W trakcie procesu były agent Deppa, Christian Carino, zeznał, iż jego zdaniem z powodu tekstu Heard aktor stracił szansę na dalszy udział w serii "Piraci z Karaibów". Depp nie krył rozgoryczenia z powodu zwolnienia.  Kapitan Jack Sparrow to postać, którą budowałem od podstaw - przyznał podczas przesłuchania - Włożyłem w nią kawałek siebie, pracowałem nad nią z wyjątkowymi ludźmi, przepisywałem dialogi, sceny, żarty. Nie rozumiem, jak po tak długiej i obfitującej w sukcesy relacji, zwłaszcza dla Disneya, nagle jestem "winny, dopóki nie udowodnię niewinności. W dalszej części zeznania Depp mówił, że chciał należycie pożegnać się z rolą, zaś takim pożegnaniem na pewno nie była zrealizowana w 2017 roku "Zemsta Salazara": te postaci zasługiwały na więcej. Seria nie może trwać w nieskończoność, ale w taki sposób nie można też jej kończyć - planowałem zagrać Jacka raz jeszcze, zasłużył na godne pożegnanie.

Johnny Depp był związany z serią "Piraci z Karaibów" od początku jej istnienia. Cykl powstał na bazie atrakcji z jednego z parków rozrywki Disneya. Pięć części zrealizowanych w latach 2003-2017 zarobiło na całym świecie 4,5 miliarda dolarów.

Zwiastun filmu "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones