Reżyser "Mad Maksa" nie zrobi kolejnego "Człowieka ze stali"

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Mad+Maksa%22+nie+zrobi+kolejnego+%22Cz%C5%82owieka+ze+stali%22-113749
George Miller ("Mad Max: Na drodze gniewu") zaprzeczył pogłoskom, jakoby miał wyreżyserować sequel "Człowieka ze stali".


Informacje o angażu Millera pojawiły się w sierpniu. Już wtedy reżyser zapewniał jednak, że jego kolejny film będzie małą produkcją bez efektów specjalnych i z niewielką ilością kaskaderów.

Przypomnijmy: w 2008 roku Miller miał wyreżyserować komiksowe widowisko "Justice League Mortal". Budżet ustalono na 220 milionów dolarów, a w obsadzie znaleźli się m.in. Armie Hammer jako Batman, D.J. Cotrona w roli Supermana i Megan Gale jako Wonder Woman. Zdjęcia miały powstać w Australii, gdzie ekipie z Hollywood obiecano 40-procentowy zwrot podatku. Niestety, w ostatniej chwili tamtejszy rząd ogłosił zmiany w prawie. Realizacja filmu stała się wówczas zbyt ryzykowna pod względem finansowym. Podjęto więc decyzję o wstrzymaniu produkcji. Zawiedziony Miller zajął się realizacją "Mad Max: Na drodze gniewu". Ostatecznie film o Batmanie, Supermanie i Wonder Woman nakręcił Zack Snyder. Nosi on tytuł "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" i trafi do kin w marcu 2016 roku.

Zamykający filmografię Millera nowy "Mad Max" był jednym z najwyżej ocenianych przez krytyków filmów tego roku.