Reżyser "Skyfall" i "Spectre" opowie bajkę dla Disneya

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Skyfall%22+i+%22Spectre%22+opowie+bajk%C4%99+dla+Disneya-119105
Roald Dahl nie okazał się najlepszą inwestycją dla Disneya. "BFG: Bardzo Fajny Gigant" zarobił dotąd w Stanach tylko 54 miliony dolarów (najsłabszy wynik filmu wyreżyserowanego przez Stevena Spielberga od 2005 roku). Jednak koncern nie poddaje się i już planuje przenieść na duży ekran kolejną powieść pisarza.


Tym razem jednak chodzi o tytuł, który Disney już raz zekranizował w formie animacji. To "Jakubek i brzoskwinia olbrzymka" Teraz powstanie remake aktorski. Za sterami "James and the Giant Peach" zasiądzie Sam Mendes, autor "Skyfall" i "Spectre". Będzie reżyserem całości i jednym z producentów.

Film jest historią chłopca, którego rodzice zginęli zabici przez nosorożca. Sierotą zajmują się dwie dziwaczne ciotki, które jednak nie są dla niego zbyt miłe. Dlatego też chłopiec marzy tylko o jednym, by od nich uciec. Pewnego dnia uratował życie pająkowi. W nagrodę otrzymał magiczne, ugotowane języki krokodyli. Po ich zasadzeniu wyrosła olbrzymia brzoskwinia, w której wnętrzu znajduje się niezwykły świat. Chłopiec przenosi się tam, poznając wielu niezwykłych mieszkańców tej baśniowej krainy.