Reżyserka "Aidy" i "Grbavicy" za kamerą "The Last of Us"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyserka+%22Aidy%22+i+%22Grbavicy%22+za+kamer%C4%85+%22The+Last+of+Us%22-142132
Reżyserka "Aidy" i "Grbavicy" za kamerą "The Last of Us"
źródło: Getty Images
autor: Juan Naharro Gimenez
Robi się poważnie. Bośniaczka Jasmila Žbanić, jedna z najciekawszych współczesnych europejskich reżyserek (nominowana w tym roku do Oscara "Aida") oraz Irańczyk Ali Abbasi ("Granica") nakręcą odcinki serialowej adaptacji gry "The Last of Us". Przypomnijmy, że w reżyserskim składzie jest również uczeń Aleksandra Sokurowa, Rosjanin Kantemir Bałagow ("Wysoka dziewczyna").  

GettyImages-957296606.jpg Getty Images © Pascal Le Segretain


Akcja oryginału rozgrywa się w Ameryce zdziesiątkowanej przez epidemię śmiercionośnego grzyba. Para głównych bohaterów - cyniczny przemytnik Joel  oraz nastoletnia Ellie  - muszą odbyć wspólną podróż daleko poza granice strefy kwarantanny i nawiązać kontakt z grupą rewolucjonistów zwanych Świetlikami. 

Pedro Pascal ("The Mandalorian") i Bella Ramsey ("Gra o tron") będą gwiazdami produkcji. Gabriel Luna ("Terminator: Mroczne przeznaczenie") wcieli się w Tommy'ego - brata głównego bohatera, Joela. 

Showrunnerem serialu jest Craig Mazin, który w 2019 roku odniósł wielki sukces za sprawą "Czarnobyla". Z ekipą ściśle współpracuje Neil Druckmann, scenarzysta i reżyser gry. Dwukrotny laureat Oscara (za "Babel" i "Tajemnicę Brokeback Mountain") Gustavo Santaolalla napisze muzykę. To właśnie argentyńskiemu kompozytorowi zawdzięczamy fenomenalny soundtrack oryginału.   

Wydane w 2013 roku przez studio Naughty Dog "The Last of Us" uważane jest za jedną z lepszych gier wszech czasów. Dzieło Druckmanna sprzedało się w ponad 20-milionowym nakładzie. W ubiegłym roku do sklepów trafił sequel.