Simon Pegg gościem 10. American Film Festival we Wrocławiu

Sierżant Nicholas Angel w "Hot Fuzz – Ostrych psach", Komandor Porucznik Montgomery Scott w "Star Treku" i Benji Dunn – genialny haker z trzech części "Mission: Impossible" – we wszystkie te postaci wcielił się Simon Pegg, wszechstronny aktor, który – oprócz znakomitych ról w kasowych przebojach – często występuje także w filmach niezależnych. Pegg będzie gościem jubileuszowej edycji American Film Festival we Wrocławiu, gdzie opowie o pracy na planie "Utraconych fal", debiutu fabularnego Katharine O'Brien, prezentowanego w konkursowej sekcji Spectrum. Bilety już w sprzedaży!

image302665.jpg
"Utracone fale", reż. Katharine O'Brien

Simon Pegg to jeden 30 gości, którzy przyjadą na tegoroczny AFF. Widzowie festiwalu będą mieli okazję spotkać się także z Arim Asterem, który zaprezentuje we Wrocławiu wersję reżyserską "Midsommar. W biały dzień" i porozmawiać z laureatami Indie Star Award – Markiem Webberem, bohaterem jednej z retrospektyw oraz Jayem Van Hoyem, producentem m.in. "The Lighthouse". Na festiwal przyjadą także: Riley Stearns, reżyser "Sztuki samoobrony"  – przewrotnej, czarnej komedii z Jesse'm Eisenbergiem w roli głównej, Michael Tyburski, autor "Brzmienia ciszy", gdzie Peter Sarsgaard wciela się w stroiciela domów, czy Zachary Spicer, aktor i producent filmu "Pani Jasność" . Po raz drugi festiwal będzie gościć Alistaira Banksa Griffina, autora "Godziny wilka" z Naomi Watts, który odwiedził już Wrocław w 2011 roku z filmem "Dwie bramy snu".

Tradycyjnie na American Film Festival pojawi się silna reprezentacja reżyserek i producentek filmowych z USA, reprezentujących filmy z konkursu Spectrum. W ramach tegorocznej edycji AFF będzie można spotkać m.in.: Haroulę Rose, która zaprezentuje swój debiut – "Nad pewną rzeką" ukończony w ramach programu US in Progress, Isabel Sandoval, autorkę brawurowego "Lingua Franca", Monique Walton, producentkę "Byka", wspomnianą już Katharine O'Brien, reżyserkę "Utraconych fal" oraz Magdalenę Zyzak, która wspólnie z Zacharym Colterem pokaże swoje dwa najnowsze filmy – "Wielki Mur Meksykański" i "Gdy będę ćmą".

image402665.jpg
"Pahokee", reż. Patrick Bresnan

Do Wrocławia przyjadą także autorki i autorzy znakomitych dokumentów: Alexandre O. Philippe, reżyser "Wspomnienia – genezy Obcego" – historii o kulisach powstawania kultowego dzieła Ridleya Scotta, Michael Beach Nichols, twórca "Klauna Wrinklesa" – opowieści o koszmarze na zamówienie, a także Patrick Bresnan, reżyser "Pahokee" – wnikliwej analizy społecznej współczesnej Ameryki na przykładzie niewielkiego miasteczka na Florydzie.

***

Bilety na poszczególne filmy dostępne są na www.americanfilmfestival.pl i w kasach Kina Nowe Horyzonty. 10. American Film Festival odbędzie się w dniach 5-11 listopada 2019.

zobacz też: