Star Wars jak MCU? Dave Filoni zapowiada spotkanie bohaterów w swoim filmie

Entertainment Weekly / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Star+Wars+jak+MCU+Dave+Filoni+zapowiada+spotkanie+bohater%C3%B3w+w+swoim+filmie-150541
Star Wars jak MCU? Dave Filoni zapowiada spotkanie bohaterów w swoim filmie
Wydarzenia przedstawione w "Powrocie Jedi", czyli ostatniej części oryginalnej trylogii, a "Przebudzeniem Mocy", tj. epizodem otwierającym trylogię sequeli, dzielą lata. Disney zapełnił tę lukę czasową aktorskimi serialami z uniwersum Gwiezdnych wojen. Są to "The Mandalorian", "Księga Boby Fetta" oraz czekające na premierę "Ahsoka" i "Skeleton Crew". Postacie z nich spotkają się w jednym z filmów zapowiedzianych podczas tegorocznego Star Wars Celebration. Za sterami produkcji stanie Dave Filoni.

GettyImages-1480789204.jpg Getty Images © Kate Green
John Favreau i Dave Filoni podczas tegorocznego Star Wars Celebration

Dave Filoni o nowym filmie z uniwersum Gwiezdnych wojen


Dla Dave'a Filoniego, który w ostatnich latach pracował m.in. przy "The Mandalorian", "Księdze Boby Fetta" i "Ahsoce", film będzie pełnometrażowym debiutem. Opowiedział o nim, goszcząc w zatytułowanym Dagobah Dispatch podcaście portalu Entertainment Weekly.

Jesteśmy we właściwym miejscu – powiedział. Myślę, że będzie mnóstwo postaci domagających się "Chcę być w tym filmie!". I to właśnie to, nad czym pracujemy z Jonem.

Dave Filoni związał się z uniwersum Gwiezdnych wojen, gdy George Lucas powierzył mu serial animowany "Wojny klonów". Zanim wraz z Jonem Favreau skupił się na "The Mandalorian" i innych aktorskich serialach, pracował przy kolejnych animacjach – "Rebeliantach" i "Ruchu oporu".

Zarówno Dave Filoni, jak i Jon Favreau chcą eksplorować uniwersum Gwiezdnych wojen. Tak wspominają początki swojej fascynacji: 

Jeśli dorastałeś z oryginalnymi filmami, "Powrót Jedi" był końcem – powiedział Filoni. Ale później zawsze zostawało pytanie: I co dalej? Wiele lat później nadszedł Epizod VII, byłem wówczas dzieckiem i w życiu nie pomyślałbym, że to wydarzy się po tak długim czasie, ale jednak miało to sens. Stworzono w ten sposób nowe otwarcie.

Kiedy byłem młodszy, nie mieliśmy filmów, ale były komiksy, książki, rzeczy wchodzące w skład Rozszerzonego Uniwersum czy Legendy – wspominał Favreau. Oczywiście trzeba podjąć decyzje, aby to wszystko połączyć, ale jeśli chodzi o nas, myślę, że co do jednego jesteśmy zgodni: postacie – zwłaszcza tak wyjątkowe – muszą być napędzane przez historię.

"The Mandalorian" w programie Serial Killers


Przypominamy odcinek programu Serial Killers, w którym Łukasz Muszyński i Jakub Popielecki recenzują pierwszy odcinek trzeciego sezonu "The Mandalorian"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones