Superman w czerni. Zack Snyder pokazuje swoją "Ligę Sprawiedliwości"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Superman+w+czerni.+Zack+Snyder+pokazuje+swoj%C4%85+%22Lig%C4%99+Sprawiedliwo%C5%9Bci%22-138646
Superman w czerni. Zack Snyder pokazuje swoją "Ligę Sprawiedliwości"
Trwa wirtualny JusticeCon. Gościem jednego z wirtualnych paneli był Zack Snyder, który opowiedział o pracy nad "Justice League. The Snyder's Cut", odniósł się do wersji Jossa Whedona oraz zaprezentował krótki fragment swojej wersji widowiska.

"LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI" - SUPERMAN W CZARNYM STROJUNa prawdziwe wideo z materiałem z "The Snyder's Cut" musimy poczekać do DC Fundome. Teaser wersji Zacka Snydera "Ligi Sprawiedliwości" został bowiem zapowiedziany na 22 sierpnia. Reżyser jednak nie pojawił się na JusticeCon z pustymi rękami. Podczas godzinnego panelu zaprezentował krótki fragment, w który możemy zobaczyć Henry'ego Cavilla w czarnym stroju Superman.

Snyder ujawnił, że nie otrzymał zgody na przygotowanie odpowiedniego kostiumu dla Cavilla. W związku z tym czarny strój Supermana jest efektem powstałym w postprodukcji. Wersja, którą zaprezentował fanom, nie jest jeszcze finalną, korekta barwna wciąż trwa.

Cały panel możecie obejrzeć poniżej. Fragment zaczyna się w 31:43."THE SNYDER'S CUT" - BĘDZIE FILM CZY SERIAL?Kiedy ogłoszono, że "Justice League. The Snyder's Cut" zostanie pokazane przez HBO Max, sugerowano, że zamiast filmu ta wersja zostanie zaprezentowana jako miniserial. Zack Snyder nie był na razie w stanie tego potwierdzić mówiąc, że decyzja jeszcze nie zapadła. Stwierdził jednak, że żadna z opcji mu nie przeszkadza, a format miniserialu wydaje się nawet kuszącą wizją

Snyder ujawnił, że jego wersja "Ligi Sprawiedliwości" będzie liczyła minimum 214 minut. Wersja kinowa była dużo krótsza i trwała tylko 120 minut. Snyder przyznaje, że studio niemal od samego początku chciało dwugodzinnej "Ligi Sprawiedliwości". Kiedy więc jeszcze nad widowiskiem pracował, szykował się do zaprezentowania światu dwóch wersji: podstawowej kinowej i rozszerzonej reżyserskiej, która miałaby premierę na Blu-ray/DVD lub też na antenie HBO.

"THE SNYDER'S CUT" - CO ZMIENI SIĘ W FILMIE "LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI"?Podczas godzinnej rozmowy Snyder opowiedział również o tym, nad czym teraz pracuje. Jest w trakcie przywracania oryginalnej palety barw. Pracuje również nad powrotem do pierwotnego formatu obrazu, który został wybrany z myślą o kinach IMAX.

Snyder dodał również, że współpracuje z kompozytorem Junkie XL. Celem jest uzupełnienie już zrealizowanego materiału muzycznego o nowe utwory, które pojawią się w scenach dodanych na potrzeby tej wersji "Ligi Sprawiedliwości".

JOSS WHEDON - CO ZOSTANIE W FILMIE Z JEGO WERSJI?Choć Zack Snyder jak ognia unikał wypowiadania nazwiska Jossa Whedona, odniósł się do jego wersji. Ujawnił, że do dziś nie obejrzał kinowej "Ligi Sprawiedliwości" i nie zamierza tego zrobić w przyszłości.

Zapytany zaś o to, czy wykorzysta materiał nagrany przez Whedona, odpowiedział: Prędzej podpalę film, zniszczę go, niż użyję choćby jednego ujęcia, którego sam nie zrealizowałem.

KONFLIKTY ZE STUDIEM. WARNER CHCIAŁ ZABAWNEGO FILMUZack Snyder ujawnił również, że współpraca z wytwórnią, kiedy wciąż był reżyserem "Ligi Sprawiedliwości", nie należała do najłatwiejszych. Szefowie Warner Bros. mieli własną wizję widowiska i pomysły reżysera wcale im się nie podobały. Przede wszystkim chcieli, aby całość była dużo lżejsza, zabawniejsza. Powrót Supermana ich zdaniem powinien mieć komediowy charakter. Twierdzili również, że czarny strój Człowieka ze Stali przerazi widzów i dlatego nie pozwolili Snyderowi użyć go podczas kręcenia filmu.

JAKI TYTUŁ BĘDZIE MIEĆ WERSJA SNYDERA?Oficjalny teaser wersji Zacka Snydera "Ligi Sprawiedliwości" zostanie pokazany 22 sierpnia. Wtedy też poznamy tytuł, pod jakim wersja ta będzie prezentowana na HBO Max.