Twórca "Dystryktu 9" za kamerą kolejnego "Obcego"

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rca+%22Dystryktu+9%22+za+kamer%C4%85+kolejnego+%22Obcego%22-109851
Tak myślę, że jest to oficjalnie mój następny film - napisał na Instagramie Neill Blomkamp, zamieszczając obok następujące zdjęcie.


Niedługo potem wytwórnia 20th Century Fox potwierdziła, że twórca "Dystryktu 9" i "Elizjum" nakręci kolejną część "Obcego". Projekt nie jest kontynuacją "Prometeusza", która ma trafić do kin 4 marca 2016 roku, lecz należeć będzie do oryginalne serii. Fabuła ma jednak być spójna z tym, co wydarzy się w "Prometeuszu 2". Ridley Scott został producentem widowiska.

Przypomnijmy: wszystko zaczęło się od serii poniższych szkiców koncepcyjnych. Gdy kilka tygodni temu Blomkamp umieścił je w Internecie, nikt nie podejrzewał, że reżyser jest o krok od podpisania kontraktu.W projekt będzie najprawdopodobniej zaangażowana gwiazda dotychczasowych części cyklu, Sigourney Weaver. Reżyser podczas prac nad "Chappiem" pokazywał aktorce szkice, rozmawiał z nią o pomysłach fabularnych. Weaver wydaje się zachwycona pomysłami Blomkampa. W wywiadach potwierdza, że jeśli obraz dojdzie do skutku, to nie będzie to kolejny hurtowy sequel z Hollywood, lecz dzieło przemyślane, zrodzone z autentycznej pasji.

Seria o morderczym kosmicznym stworze składa się póki co z czterech filmów. Pod kolejnymi częściami podpisały się takie tuzy reżyserii jak Ridley Scott, James Cameron, David Fincher i Jean-Pierre Jeunet. Monstrum, którego wygląd zaprojektował szwajcarski artysta H.R. Giger, weszło na stałe do panteonu popkultury.
Udostępnij: