Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rcy+%22Matriksa%22+nakr%C4%99c%C4%85+%22Justice+League%22-88294

Twórcy "Matriksa" nakręcą "Justice League"?

  • Coming Soon
  • autor: łm
  • Filmy
1.jpg
Jak donosi portal Moviehole, rodzeństwo Wachowskich ma szansę stanąć za kamerą oczekiwanego od dawna filmu "Justice League".

Wytwórnia Warner Bros. jest podobno pod olbrzymim wrażeniem ich nowego filmu, "Atlasu chmur". Szefostwu podoba się, że spektakularne efekty specjalnie nie przyćmiły na ekranie grającej rewelacyjnie gwiazdorskiej obsady. Tego samego Warner oczekuje od "Justice League", którego głównymi bohaterami będą m.in. Superman, Batman, Green Lantern, Flash i Wonder Woman. Scenariusz ekranizacji komiksu pisze aktualnie Will Beall.

Wachowscy współpracują z Warnerem od końcówki lat 90. Wówczas do kin trafił ich legendarny dzisiaj film "Matrix". Później wytwórnia sponsorowała jego kolejne części oraz "Speed Racera", a także produkowany przez rodzeństwo obraz "V jak Vendetta". "Atlas chmur" będzie miał premierę 26 października.

Przypomnijmy: kilka lat temu "Justice League" było priorytetem studia. Ze względu na obraz wytwórnia zrezygnowała nawet z sequela "Superman: Powrót". Scenariusz był już gotowy, aktorzy wybrani, ekipa czekała w Australii. Reżyser George Miller miał powiedzieć "akcja", jednak film został wstrzymany. Powodem był strajk scenarzystów, który na przełomie 2007 i 2008 roku sparaliżował Hollywood.

zobacz też: