Twórcy "Ratched" opowiedzą o kanibalu z Milwaukee

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rcy+%22Ratched%22+opowiedz%C4%85+o+kanibalu+z+Milwaukee-139617
Twórcy "Ratched" opowiedzą o kanibalu z Milwaukee
źródło: Getty Images
autor: Marny Malin
Ryan Murphy i Ian Brennan, którzy w ostatnich latach zrealizowali dla Netfliksa takie seriale jak "Ratched", "Hollywood" czy "Wybory Paytona Hobarta", znów łączą siły. Kolejny projekt, jaki przygotowują dla streamingowego giganta, nosi tytuł "Monster: The Jeffrey Dahmer Story". Jego bohaterem będzie jeden z najbrutalniejszych seryjnych morderców w historii USA, niesławny kanibal z Milwaukee, któremu udowodniono zabicie 17 młodych mężczyzn. 

GettyImages-103184428.jpg Getty Images © Frederick M. Brown

Historia zostanie opowiedziana z perspektywy ofiar Dahmera. Twórcy serialu chcą pokazać niekompetencję organów ścigania, które przez lata pozostawały bezradne wobec krążącego po Wisconsin potwora. Przedstawione zostaną liczne przypadki, kiedy to Dahmer prawie został zatrzymany, ale ostatecznie wywinął się policji. Co więcej, jako schludny, przystojny biały mężczyzna mógł liczyć na taryfę ulgową i wyrozumiałość ze strony policjantów czy sędziów, którzy mieli z nim do czynienia przy okazji oskarżeń o drobne przestępstwa.

Wiadomo, że w jednej z ról pojawi się Richard Jenkins ("Kształt wody"). Dwukrotnie nominowany do Oscara aktor wcieli się w Lionela, ojca Jeffreya Dahmera. To on, chemik z wykształcenia, pokazał kilkuletniemu wówczas synowi, jak wybielać i konserwować kości zwierząt. Dorosły Dahmer miał używać tej techniki, by kolekcjonować szczątki swoich ofiar. 

Na razie nie wiadomo, kto wcieli się w główną rolę. Producenci szukają także odtwórczyni roli Glendy Cleveland, sąsiadki Dahmera, która wielokrotnie próbowała go powstrzymać, informując organy ścigania o jego niepokojących zachowaniach.