Udo Kier odkryje trupy w szafie

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Udo+Kier+odkryje+trupy+w+szafie-145689
Udo Kier odkryje trupy w szafie
źródło: Getty Images
autor: Kurt Krieger - Corbis
Udo Kier, Sally Kirkland i Louis Mandylor dołączyli do obsady horroru "Skeletons in the Closet", którego produkcja ruszyła niedawno w Stanach Zjednoczonych. W filmie zagrają także Terrence Dashon Howard, Cuba Gooding Jr, Clifton Powell i Valery M. Ortiz

"Skeletons in the Closet" – co wiemy o projekcie?


Bohaterką filmu jest kobieta, którą od dzieciństwa nawiedza zły duch. Aby ocalić swą śmiertelnie chorą córkę, decyduje się ona na desperacki krok – pozwala się opętać. Kłopoty ma też ojciec dziewczynki, który pożyczył od bezwzględnego gangstera pieniądze, by zapłacić szpitalne rachunki.

Pierwotnie na reżyserskim krześle zasiadł Lance Kawas. Kilka dni po rozpoczęciu zdjęć jego miejsce zajął Adif Akbar. Producenci uzasadniają tę decyzję różnicami w wizji artystycznej. Autorami scenariusza są Koji Steven Sakai i Joshua A. Cohen.

Udo Kier – skąd go znamy?


Udo Kier to urodzony w Niemczech aktor. Karierę zaczynał od występów w produkowanych na terenie Europy erotycznych horrorach jak "Ciało dla Frankensteina", "Krew dla Draculi", "Dom na Słomianym Wzgórzu" czy "Krew doktora Jekylla". Mogliśmy oglądać go w kultowej "Suspirii" Dario Argento, "Loli" Rainera Wernera Fassbindera czy produkcjach Larsa von Triera – "Medei", "Przełamując fale", "Dogville" czy serialu "Królestwo". Po tym, jak Gus Van Sant obsadził go w głośnym melodramacie "Moje własne Idaho", Kier zaczął grać także w amerykańskich produkcjach. W jego bogatej filmografii znajdują się takie popularne tytuły jak "I kowbojki mogą marzyć", "Ace Ventura: Psi detektyw" czy "Johnny Mnemonic". W ostatnich latach zagrał w takich filmach jak "Krew na betonie", "Bez obaw, daleko nie zajdzie", "Iron Sky. Inwazja" i "Malowany ptak".


Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej oscarowej ANKIECIE, w której możecie głosować na swoich faworytów. TUTAJ znajdziecie nominacje do 94. nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wybierzcie najlepszych!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones