Ujawniamy Pokazy Specjalne 36. WFF

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Ujawniamy+Pokazy+Specjalne+36.+WFF-139376
Ujawniamy Pokazy Specjalne 36. WFF
W najbardziej "gwiazdorskiej" z naszych sekcji proponujemy historie zakochanych w Elvisie czeskich mechaników samochodowych, outsiderów, byłych więźniów, pisarek, zakonnic i czyścicieli okien. Odwiedzamy ich w ich naturalnych środowiskach, a oni, choć zazwyczaj niechętnie, otwierają drzwi do swoich fascynujących światów. Zobaczcie z nami na wielkim ekranie te opowieści - nagradzane na najważniejszych festiwalach, z Mayą Hawke, Andrew Garfieldem, Jamesem Nortonem, Ivanem Trojanem, Lili Taylor, Elisabeth Moss i Sandrą Huller w rolach głównych! To prawdziwie wybuchowa mieszanka!

***UWAGA: PRZEDSPRZEDAŻ BILETÓW RUSZA 1 PAŹDZIERNIKA!***

FURA / THE BANGER / BOURÁK reż. Ondřej Trojan, Czechy 2020, 110 min.

Czarna komedia o wszystkim tym, co może się zdarzyć przez letnią burzę, zestaw kijów golfowych, rock and rolla i niebywale wściekłą córkę.

HAVEL / HAVEL reż. Slávek Horák, Czechy 2020, 104 min.

Pierwszy pełnometrażowy film fabularny o Vaclavie Havlu - zmarłym w 2011 roku czeskim dramatopisarzu, obrońcy praw człowieka i polityku. Film o człowieku, nie legendzie.

KONFERENCJA / CONFERENCE / KONFERENTSIYA reż. Ivan I. Tverdovskiy, Rosja, Estonia, Włochy, Wielka Brytania 2020, 129 min.

Siedemnaście lat od zamachu terrorystycznego w teatrze na Dubrowce. Ta, która przeżyła, wraca na miejsce zbrodni, aby zmierzyć się z winą ocalałego. Film miał premierę na festiwalu w Wenecji.

KRAINA CIENIA / SHADOW COUNTRY / KRAJINA VE STÍNU reż. Bohdan Slama, Czechy, Słowacja 2020, 134 min.

Wstrząsająca historia pogranicza i jego czeskich i austriackich mieszkańców po drugiej wojnie światowej. Niezwykle aktualny film o prawdziwych wydarzeniach i ich bohaterach.

LUPIN III THE FIRST / LUPIN III THE FIRST reż. Takashi Yamazaki, Japonia 2019, 93 min.

Szalona wyprawa Arsene'a Lupina III, wnuka słynnego dżentelmena włamywacza, w poszukiwaniu tajemniczej księgi zawierającej sekret dostępu do potężnej energii. Pełnometrażowa animacja.

MAINSTREAM / MAINSTREAM reż. Gia Coppola, Stany Zjednoczone 2020, 94 min.

Historia o mediach społecznościowych i ich zgubnym wpływie na psychikę człowieka. Debiutancki film Gii Coppola miał premierę na festiwalu w Wenecji.

NADIA, MOTYLEK / NADIA, BUTTERFLY reż. Pascal Plante, Kanada 2020, 107 min.

Intymny film, który pozwala spojrzeć za kulisy świata sportów wyczynowych. Portret pływaczki opłakującej decyzję o końcu kariery, opowiedziany z oryginalnej perspektywy.

NIESŁYCHANE / UNSOUND reż. Ian Watson, Australia 2020, 88 min.

Historia miłosna gitarzysty i transpłciowego chłopaka, którzy walczą o klub nocny dla głuchoniemych.

NIESZCZEGÓLNE MIEJSCE / NOWHERE SPECIAL reż. Uberto Pasolini, Wielka Brytania, Włochy, Rumunia 2020, 92 min.

Samotny ojciec poświęca kilka ostatnich miesięcy swojego życia na znalezienie nowej rodziny dla swojego czteroletniego syna.

PAJĄKI Z PAPIERU / PAPER SPIDERS reż. Inon Shampanier, Stany Zjednoczone 2020, 91 min.

Słodko-gorzka opowieść o dojrzewaniu w cieniu choroby psychicznej. Lili Taylor w roli matki, a Stefania LaVie Owen w roli córki.

POSZUKIWANY BANKSY / BANKSY MOST WANTED reż. Aurélia Rouvier, Seamus Haley, Laurent Richard, Francja 2020, 90 min.

Reżyserzy z dziennikarskim zacięciem podążają kolejnymi tropami w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, kim jest Banksy. Jak komuś tak prowokującemu i wzbudzającemu tyle emocji udaje się wciąż pozostać w ukryciu?

PRAWDZIWE MATKI / TRUE MOTHERS / ASA GA KURU reż. Naomi Kawase, Japonia 2020, 140 min.

Wzruszająca historia oparta na bestsellerowej powieści Mizuki Tsujimury o dwóch silnych kobietach -adopcyjnej matce z japońskiej klasy średniej i zdesperowanej młodej kobiecie, która nie chce zostać wymazana z życia swojego biologicznego dziecka. Film w oficjalnej selekcji tegorocznego festiwalu w Cannes.

SHIRLEY / SHIRLEY reż. Josephine Decker, Stany Zjednoczone 2020, 106 min.

Shirley Jackson (Elisabeth Moss), uznana pisarka powieści grozy szuka inspiracji do nowej książki i przyjmuje pod swój dach młode małżeństwo. Nagroda Specjalna Jury na tegorocznym festiwalu Sundance.

SHORTA / SHORTA reż. Anders Ølholm, Frederik Louis Hviid, Dania 2020, 108 min.

Mocna, bezkompromisowa historia, która zagłębia się we wrzący konflikt naszych czasów, widziany z obu stron muru.

SIOSTRY MACALUSO / THE MACALUSO SISTERS / LE SORELLE MACALUSO reż. Emma Dante, Włochy 2020, 94 min.

Poruszający film o czasie i pamięci; o rzeczach, które mimo wszystko trwają; o ludziach, którzy zmarli, ale nadal żyją. Postacie sióstr inspirowane są bohaterkami nagradzanej sztuki Emmy Dante pod tym samym tytułem.

WYGNANIE / EXILE / EXIL reż. Visar Morina, Niemcy, Belgia, Kosowo 2020, 121 min.

Inżynier chemik pochodzący z Kosowa, ale od lat mieszkający w Niemczech, czuje się dyskryminowany i zastraszany w pracy, przez co pogrąża się w kryzysie tożsamości. W roli żony nagradzana niemiecka aktorka, Sandra Hüller ("Toni Erdmann").

ŻÓŁTY KOT / YELLOW CAT / ZHELTAYA KOSHKA reż. Adilkhan Yerzhanov, Kazachstan, Francja 2020, 90 min.

Ciepła komedia o mężczyźnie, który ma broń, dziewczynę i wielkie marzenie -  otworzyć w kazachskich górach kino.
Udostępnij: